Pokój dzienny: gdzie postawić biurko? Aranżacja salonu

2008-03-05 1:00
Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 3180
Autor: Krzysztof Zasuwik

Pokój dzienny to dobre miejsce na biurko i komputer. Jak dobrać meble biurowe do salonu, żeby nie stracił swojego wypoczynkowego charakteru? Biurko w salonie: aranżacje miejsca do pracy.

Salon bardziej kojarzy się nam z miejscem wypoczynku, niż z miejscem pracy. Jednak pokój dzienny można urządzić tak, aby znaleźć w nim kącik na biurko. Jak zatem wybrać biurko spośród mebli biurowych, tak aby aranżacja salonu nie straciła swojego klimatu?

Pokój dzienny miejscem pracy

Jak zorganizować miejsce na biurko w pokoju dziennym, aby nie przypominał on biura? Najlepiej, jeśli komputer nie narusza wypoczynkowego charakteru salonu. Jeśli potrzebujemy komputera tylko czasami, aranżacja salonu nie potrzebuje nadzwyczajnych przygotowań i mebli biurowych. Gdy pracujemy na laptopie, czasowe zaadaptowanie na biurko komputerowe stołu w jadalni zwykle nie stwarza problemu.

Aranżacja salonu: miejsce na biurko

Trudniej wyobrazić sobie jednak korzystanie z jadalnianego stołu w przypadku komputera stacjonarnego. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie komputera na mini biurku przypominającym mobilny stelaż, który na czas pracy przysuwamy do stołu, a na co dzień ukrywamy w szafce lub kącie.
Inny niekłopotliwy sposób na komputer w salonie to mobilne biurko, które można ustawić w wydzielonym miejscu, a w razie potrzeby – na przykład na czas dużego przyjęcia – przesunąć do innego pomieszczenia. Gdy pokój dzienny jest duży, można w nim ustawić stacjonarne biurko komputerowe. Najlepiej, gdy kształt salonu pozwala na wydzielenie w nim aneksu do pracy. Wykorzystuje się w ten sposób wnęki, wykusze, przestrzeń pod schodami. Aneks można oddzielić od pozostałej części salonu jakąś przegrodą – drzwiami przesuwnymi, parawanem, ruchomą ścianką. Gdy nie ma możliwości wydzielenia aneksu w salonie, meble biurowe nie będą najlepszym pomysłem. Aranżacja salonu może bowiem ucierpieć.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022