Na targach stoiska zaprezentowało szerokie grono wystawców, tworząc tym samym pełen obraz polskiej branży wnętrzarskiej. Wśród firm, które miały swoje ekspozycje na WARSAW HOME znalazły się duże fabryki, rodzinne manufaktury, a także pojedynczy rzemieślnicy i artyści, tworzący unikatowe wzory. Odwiedzający mogli również obejrzeć nowe produkty z ofert autorskich konceptów Anny Lewandowskiej – Healthy Plan by Ann, a także Omenaa Mensah – AMMADORA.

Gwiazdy designu w jednym miejscu

Odwiedzający imprezę, poza oglądaniem licznych, ciekawych stoisk, mieli również okazję wysłuchać prelekcji cenionych w Polsce i na świecie twórców. Wykłady prowadzili między innymi: Oskar Zięta, Robert Konieczny, Robert Majkut i Tomek Rygalik. Na specjalne zaproszenie pomysłodawczyni i organizatorki targów, Katarzyny Ptak, na imprezę przybył także kanadyjsko – amerykański designer Karim Rashid.
Ogromnie się cieszę, że udało nam się zaprosić tak wspaniałych gości i prelegentów, tym bardziej, że jest to pierwsza edycja wydarzenia. Pragniemy, aby WARSAW HOME stało się imprezą cykliczną i największymi targami wnętrzarskimi w Europie Środkowo-Wschodniej. Chcemy stworzyć platformę biznesową dla międzynarodowych kontraktacji producentów i importerów z branży meblowo – dekoracyjnej, a także miejsce dla pasjonatów wnętrz, w którym znajdą oni najnowsze trendy i technologie
. – mówi Katarzyna Ptak.
Gwiazda targów, Karim Rashid, podczas uroczystej gali oficjalnie zainaugurował wydarzenie. Drugiego dnia targów projektant wygłosił wykład pt. "Future of Design”. Podczas wystąpienia poruszył kwestie związane z odpowiedzialnością projektantów za nadmierną eksploatację ziemi, wynikającą z procesów produkcyjnych odbywających się przy użyciu toksycznych materiałów. Powołując się na przykład krzesła, do produkcji którego użył plastiku pozyskanego z trzciny cukrowej, zachęcał młodych projektantów, by zwracali uwagę na wybór surowców, z których tworzą.

Polski design - inspirujące ekspozycje

Godnym uwagi wydarzeniem, odbywającym się w ramach WARSAW HOME był Poland Design Festival - spotkanie polskich designerów, projektantów wnętrz, biur projektowych i artystów. Koncept, organizowany w tej formule po raz pierwszy, skupił wokół siebie wiele różnorodnych projektów - ekspozycji, warsztatów, dyskusji i prezentacji. Duże zainteresowanie wzbudziło również interaktywne wydarzenie dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz - ARCHIDAY. Jego formuła łącząca zalety konferencji, warsztatów, wystaw, szkoleń, wzbogacona o technologie i nowe media, przyciągnęła na targi blisko 2000 architektów. Prelekcje podczas ARCHIDAY mieli wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy i coachowie. Gośćmi wydarzenia były m.in. Sara Ferrari, Arabella de Beaupuy i Monika Bliska. Innym, ciekawym elementem, towarzyszącym targom była wystawa „Usiądź po polsku”. W jej ramach zaprezentowano 30 siedzisk, zaprojektowanych przez polskich projektantów i wyprodukowanych przez polskich producentów od lat 50-tych do dzisiaj. Zestawienie krzeseł ukazywało nie tylko ewolucję stylu i technologii, ale także prezentowało współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej).

Druga edycja w 2017 roku

Organizatorzy targów już myślą o ich kolejnej edycji. Mamy ambitne plany związane z przyszłoroczną imprezą. Na pewno nie zabraknie gwiazd designu światowego formatu. Mamy też pomysły na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań, które jeszcze bardziej usprawnią
i uatrakcyjnią wydarzenie. – mówi Katarzyna Ptak.

Więcej informacji: warsawhome.eu