Otwarty projekt salonu z kuchnią z kolorem granatowym w tle

2016-02-25 13:26 Monika Czerwińska-Konarska

Projekt wnętrz salonu z kuchnią miał zapewnić możliwość dalszego swobodnego urządzania, dostawiania nowych mebli i pamiątek. Nietypowy projekt wnętrz, dający wrażenie mieszkania niezaprojektowanego, podlegającego ciągłej metamorfozie. Pomysł zrealizowany ciekawie i konsekwentnie.

Aranżacja wnętrz dwupoziomowego mieszkania wyglądającego na niezaprojektowane podjęła się Magada Milejska z pracowni Odwzorowanie. Projekt wnętrz z założenia miał być formą otwartą. Właścicielowi zależało na pozostawieniu przestrzeni, dosłownie i w przenośni na nowe zdobycze meblarskie i pamiątki z podróży. Salon z kuchnią stanowią otwartą przestrzeń. Inwestorowi zależało także żeby kuchnia była jak najmniej kuchenna. Stad jej nietypowy – salonowy kolor granatowy i brak górnej zabudowy. Układ mieszkania projektantka wnętrz pozostawiła bez zmian - jedyną zmianą jest przekształcenie łazienki przy sypialni na piętrze w garderobę.

Aranżacja kuchni w salonowym kolorze granatowym

Część dzienną na dolnym poziomie tworzą kuchnia, jadalnia i salon. Kuchnia miała być jak najmniej kuchenna. Stąd jej salonowa barwa - kolor granatowy. Nie znajdziemy też tutaj kuchennych atrybutów czyli górnych szafek i okapu. Nawet kinkiety i lampa nad blatem sa salonowe. Jadalnia też nie jest urządzona typowym kompletem stołu z krzesłami które można kupić w większości sklepów meblowych. Czarny, współczesny stół pochodzi z sieciówki, krzesła to zdobycze z internetu. Całości dopełnia serwantka po babci, mieszcząca w sobie kolekcję szkła użytkowego w części przeszklonej i drobne sprzęty kuchenne ukryte za frontami (te, które normalnie miałyby swoje miejsce w górnych szafkach w kuchni).

Czytaj też: aranżacja kuchni w stylu salonowym

Aranżacja salonu z czarnymi schodami

Aranżacja salonu daje możliwość poruszania się pomiędzy małymi i mobilnymi meblami wyznaczonymi ścieżkami. Granatowa sofa, komoda pod schodami, mobilny barek i fotel to jedyne meble w salonie. Początkowo projektantka i właściciel mieli pomysł na schody kręcone jednak zajęłyby zbyt dużo miejsca. Ostatecznie pojawiły się nowoczesne proste schody pod którymi znalazło się miejsce na stylową komodę z telewizorem, kolekcję vinyli i designerski fotel „Butterfly” z 1938 roku – także upolowany na aukcji internetowej.

Zobacz też: unikaty z drugiej ręki czyli jak upolować design