Nowoczesny SZARY SALON. Loft z widokiem na morze

2016-06-07 13:43

Nowoczesny szary salon mieści się na poddaszu w starej kamienicy. Właściciele zmienili ruinę w nowoczesny loft. Nowoczesny salon tworzący atrakcyjną część dzienną, jest urządzony w szarych barwach, wygodnie i elegancko. Wnętrze jest przytulne i rodzinne. 

Właściciele kupili mieszkanie do remontu na poddaszu. Zlikwidowali strych-rupieciarnię i wzmocnili dach. Po dość skomplikowanym remoncie powstał elegancki loft. Prezentujemy część dzienną w mieszkaniu na poddaszu - przestronny salon. Nowoczesny salon w szarym kolorze jest duży i dobrzy oświetlony, a z okien rozpościera się piękny widok na morze.

Nowoczesny salon w szarym kolorze: loft

Urządzając nowoczesny szary salon w lofcie na poddaszu, gospodarze inspirowali się strukturą budynku. Wykorzystali w aranżacji salonu oryginalną cegłę, zachowali drzwi, odtworzyli stolarkę okienną, pomalowani ściany na kolor szary. Przepołowiona czerwona cegła jest okładziną ścian działowych. Nie można było zastosować pełnej cegły, bo taka ściana zbyt mocno obciążyłaby podłogę mieszkania na poddaszu. Dach był wcześniej odizolowany od sufitu wąską, niezabudowaną niszą. Wolna przestrzeń, w której hulał wiatr, pomagała wentylować mieszkanie na ostatniej kondygnacji. Dziś wystarczy wełna mineralna. Mieszkanie jest przez to wyższe, a dodatkowe okna połaciowe doświetlają najszerszą jego część - nowoczesny salon. Dzięki tym zmianom nowoczesny szary salon harmonijnie wpisuje się we wnętrze loftu, mimo użycia ciemnego koloru na ścianie jest przytulny i rodzinny.