Nowoczesny salon z kuchnią: jasne wnętrze w stylu skandynawskim

2016-05-18 12:28

Na warszawskiej Woli powstał projekt nowoczesnego salonu z kuchnią, w którym postawiono na funkcjonalny minimalizm. Przestrzeń została urządzona w duchu skandynawskim. Czerń, biel i szarość, dominujące w aranżacji, zostały uzupełnione o geometryczne akcenty. Skandynawski chłód ocieplony został obecnością drewna.

Nowoczesny salon z kuchnią w stylu skandynawskim. W aranżacji dominują stonowane kolory, które ociepla drewno. Salon z kuchnią tworzy w 60-metrowym mieszkaniu wspólną część dzienną. Szukając architekta wnętrz, właściciele zebrali osoby polecone przez znajomych, wypisali przedziały cenowe i wrażenia po obejrzeniu projektów. Z kilkoma architektami spotkali się, żeby sprawdzić, czy „jest chemia”. Mieli jasny cel - urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym i skandynawskim.

Nowoczesny salon z kuchnią: jasne drewno, szarość i biel

Do aranżacji mieszkania na warszawskiej Woli inwestorzy szukali projektanta, który pomógłby im się urządzić. Zależało mi na ekspercie z podobną wizją do ich własnej. I tak poznali Katarzynę Rohde z pracowni Home&Style. Właściciele od samego początku celowali w styl nowoczesny i skandynawski. W aranżacji salonu z kuchnią dominuje biel, szarości i jasne drewno. Wnętrze salonu i kuchni zostało zaaranżowane bardzo konsekwentnie - już od wejścia widać wyraźnie dominujące w aranżacji materiały wykończeniowe.

Nowoczesny salon z kuchnią: geometryczne akcenty

Nowoczesny salon z kuchnią i jadalnią stanowią w mieszkaniu jedną, wspólną strefę. Wyburzona została ścianka oddzielającą kuchnię od salonu, dzięki czemu powstała otwarta przestrzeń dzienna i w mieszkaniu mógł pojawić się półwysep. Półki w półwyspie nawiązują do wzoru na gresie - płytki zachwyciły właścicieli już w sklepie. Mając na uwadze wyrazisty motyw gresu w aranżacji salonu z kuchnią, dodawali do wyposażenia kolejne elementy.

Zobacz też: Geometryczne płytki w jasnym mieszkaniu >>>

Ciekawym motywem w aranżacji salonu jest loftowa okładzina ścienna, do złudzenia przypomina płyty z betonu. A tymczasem to panele dekoracyjne z kompozytu mineralnego, lekkie i łatwe w montażu. Porządku między kuchnią a salonem pilnuje głowa jelenia z papieru. Dzięki nieco kanciastym kształtom dekoracja świetnie pasuje do płytek. Zabudowa kuchenna i stół (rozkładany) wykonane zostały na zamówienie. Czarny blat z wysokiej jakości laminatu wygląda jak naturalny kamień. Część szafek (płyta MDF) ma półmatowy jasnoszary odcień. Pozostałe wykończone są dębowym fornirem.