Nowoczesna aranżacja salonu z jadalnią: jasne barwy i przestrzeń

2014-01-15 16:39

Aranżacja salonu z jadalnią utrzymana jest w spokojnych barwach. Nowoczesny salon z jadalnią sprawia wrażenie przytulne. Dominują w nim miękkie materiały oraz biała, połyskująca zabudowa ściany. Całość ociepla drewniana podłoga.

Aranżacja salonu w jasnych barwach
Autor: Sebastian Oleksik Jasne barwy w aranżacji salonu sprawiły, że wnętrze wydaje się optycznie większe. Chłodne odcienie ociepla drewniana podłoga. Salon jest nowoczesny, a duża kanapa sprzyja rodzinnemu spędzaniu czasu. Stół do jadalni: drewniany, solidny, a do tego rozkładany. Towarzyszą mu tapicerowane, wygodne krzesła. Na uwagę zasługują lampy w strefie dziennej: choć reprezentują różne konwencje - od stylizowanych kinkietów po nowoczesne, o zabawnych kształtach - tworzą zgrany zespół. Gdzie kupić: stół - Ludwik styl; krzesła, narzuta - BoConcept; kanapa - AlmiDécor; fotel Flexi - Fabryka Form; stolik - Kler.

Strefę dzienną w prezentowanym mieszkaniu tworzy obszerny, jasny, nowoczesny salon połaczony z jadalnią i kuchnią. Salon ma wystrój nowoczesny, ale zadbano również o komfortowe wyposażenie. W strefie wypoczynkowej saonu dominują miękkie materiały. Wybór tapicerowanej kanapy nie był łatwy, gdyż muszą się na niej zmieścić liczni goście gospodarzy. Właściciele do tej pory w aranżacji salonu unikali zasłon, ale postanowili się z nimi przeprosić. Piękne zasłony w nowoczesny salonie dodają ciepła i przytulności oraz podkreślają biel ścian.

Aranżację salonu ocieplają też drewniane elementy oraz podłoga w ciepłym kolorze drewna. Dzięki temu aranżacja wnętrza nie wydaje się zbyt surowa.

Aranżacja salonu otulona drewnem

Aranżacja salonu łączy się spójnie z jadalnią, w której dominuje drewniany, solidny stół. Towarzyszą mu tapicerowane, wygodne krzesła. Na uwagę zasługują lampy w strefie dziennej: choć reprezentują różne konwencje od stylizowanych kinkietów po nowoczesne, o zabawnych kształtach – tworzą zgrany zespół.

Aby uniknąć strat przestrzeni, projektanci wyznaczyli ciągom komunikacyjnym dodatkowe funkcje, tworząc zabudowę z białych paneli MDF, wyposażoną w drzwi o dyskretnych uchwytach. Błyszcząca ściana w salonie i holu skrywa nie tylko szafy, półki czy barek, ale też wejścia do łazienki, sypialni oraz gabinetu. Proste meble sprawiają, że aranżacja salonu wydaje się nowoczesna i wręcz minimalistyczna.

aranżacja salonu
Autor: Sebastian Oleksik Nowoczesna aranżacja salonu to proste formy mebli. Mebel pod telewizor (Pianca) przeniesiony został przez włąścicieli z poprzedniego mieszkania. Półki na płyty - transparentne wiszące pojemniki - zaprojektowala Zofia Strumiłło-Sukiennik, połowa duetu Beza Projekt.