Niskie meble w salonie: 18 aranżacji z PRAWDZIWYCH MIESZKAŃ. Zdjęcia i inspiracje

2013-10-06 10:53

Niskie meble w salonie to najlepsze rozwiązanie, gdy chcesz dodać trochę metrów wnętrzu. Oczywiście optycznie. Jeśli się da – warto! Zobacz pomysły na umeblowanie salonu. 18 inspiracji z PRAWDZIWYCH SALONÓW - zdjęcia.

Niskie meble w salonie - dla aranżacji wnętrza to same plusy. Dzięki nim powiększasz wizualnie przestrzeń, „uwalniasz” ściany, możesz je więc wykorzystać na wyeksponowanie obrazów, fotografii, pięknych przedmiotów albo pokryć ciekawą okładziną, a salon nabiera reprezentacyjnego charakteru.

Niskie meble w salonie: kompozycja na „parterze”

Kanapa z niskim oparciem, puf, stolik, komoda, meble rtv – niskie meble w salonie, wszystkie na jednym poziomie – sprawiają, że tylko dolna część aranżacji jest rozbudowana. Część górna jest pusta, lekka. To, siłą rzeczy, dodaje salonowi przestrzeni. Ważne jednak, by całość była spójna - nie robiła wrażenia podzielonej na pół. Może tak się wydawać, gdy niskie meble w salonie zbyt mocno kontrastują z tłem ścian. Z tego powodu warto na nich powiesić duży obraz lub kilka fotografii w roli mocnego akcentu. To wystarczy, by zrównoważyć kompozycję. Wrażenie podziału zniknie. Gdy chcesz mieć niskie meble w salonie, możesz również zastosować na ścianach efektowne okładziny: płyty fornirowane (nawiązanie do stylu lat 60.) czy tapetę z delikatnym wzorem (wyrazisty motyw zgubi złudzenie większej przestrzeni). W dużych salonach sprawdzą się też płyty betonowe albo kamienne. Zamiast nich możesz, jeśli decydujesz się na niskie meble w salonie, pokryć ściany imitującymi kamień i beton farbami strukturalnymi.

Niskie meble w salonie: od kompletu czy z różnych bajek?

W zasadzie to, czy niskie meble w salonie będą od kompletu, czy każdy z innej bajki, zależy od stylu, jaki wybierzesz. Na przykład vintage albo pop lubi mieszanie mebli w różnych stylach. Jednak panuj nad tym, by nie powstał aranżacyjny bałagan. Gdy górna część kompozycji salonu z niskimi meblami jest pusta i lekka, dolna nie powinna się stać zbyt zagracona. Nie stosuj więc za wielu kolorów i form, jedynie trochę dla urozmaicenia aranżacji. W salonie z niskimi meblami zasada umiaru jest nieodzowna.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021