Najmodniejsze drzwi do salonu. 5 wyjątkowych modeli, które podkreślą charakter wnętrz

2023-09-01 6:31 Tekst sponsorowany

Drzwi są istotnym elementem w każdym salonie. Z jednej strony zapewniają prywatność i oddzielają pokój dzienny od pozostałych pomieszczeń, a z drugiej – stanowią oryginalną ozdobę wnętrz. Jak wybrać najlepsze drzwi do salonu? Oto 5 modnych modeli, które bez problemu dopasujemy do każdego salonu.

baldur
Autor: ERKADO Model BALDUR 1, okleina Dąb NATUR PREMIUM, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL

Jakie drzwi do salonu wybrać?

Wybierając drzwi do salonu musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim, warto się zastanowić nad kolorem okleiny. Jeśli zależy nam, by drzwi nie wybijały się na pierwszy plan, ale współgrały z kolorem ścian i otoczenia, dobrym pomysłem będzie minimalistyczna okleina w kolorze białym lub szarym.

Jeśli z kolei drzwi mają być skupiającą wzrok ozdobą wnętrza, okleiny w mocniejszych kolorach, np. ciemnej zieleni czy granatu sprawdzą się tu idealnie. Drzwi w kolorach drewna to z kolei opcja doskonała dla osób ceniących klasykę i elegancję.

Drugim, niezwykle ważnym elementem podczas kupna drzwi jest obecność przeszklenia (lub jego brak). Do niewielkich salonów świetnie sprawdzą się drzwi z przeszkleniem, które z jednej strony nada im lekkości, a z drugiej optycznie powiększy przestrzeń. Co więcej, drzwi z dużymi przeszkleniami zapewnią dodatkowe źródło światła dla ciemnego przedpokoju. Z kolei drzwi pełne zapewnią maksimum prywatności i lepiej wygłuszą pomieszczenie.

Warto wspomnieć też o modelach dwuskrzydłowych, które obecnie przeżywają swój renesans. Drzwi dwuskrzydłowe zazwyczaj spotkać możemy we wnętrzach przestronnych lub inspirowanych stylem śródziemnomorskim. Ale nie tylko. W zależności od koloru okleiny i stopnia przeszklenia drzwi dwuskrzydłowe poprawią proporcje pomieszczenia i wizualnie go powiększą.

Jeśli chodzi o względy estetyczne, wybierając drzwi do salonu warto zwrócić uwagę nie tylko na kolor okleiny czy przeszklenie. Prawdziwym dekoracyjnym hitem w przypadku drzwi są intarsje, czyli dekoracyjne wstawki idealnie zlicowane z powierzchnią skrzydła.

Drzwi z intarsjami znajdziemy w ofercie ERKADO. Różnorodność kolorów (m.in. czerń, stal, miedź szczotkowana), wzorów i układów dekoracyjnych wstawek możemy swobodnie wybierać, dopasowując je do osobistych gustów i preferencji.

Marka ERKADO oferuje również szeroki wybór oklein (w tym 7 z powłoką AntiFinger, która ogranicza zabrudzenia i ślady po odciskach palców), listew przypodłogowych, okuć i klamek, dzięki czemu personalizacja drzwi jest jeszcze prostsza i wygodniejsza.

5 modnych modeli drzwi do salonu

Poniżej wybraliśmy 5 drzwi z oferty ERKADO, które z powodzeniem odnajdą się w każdym salonie – niezależnie od stylu.

Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza odrobinę koloru, warto zdecydować się na drzwi Altamura w kolorze ciemnozielony ST CPL z intarsją LUX 419. Złota intarsja oraz klamka w połączeniu z modną zielenią stworzy stylowy duet, a ościeżnica w kolorze skrzydła jeszcze lepiej podkreśli spójność aranżacji.

Model Altamura z intarsją LUX 419, okleina Ciemnozielony ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła
Autor: ERKADO Model Altamura z intarsją LUX 419, okleina Ciemnozielony ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła

Chcąc nadać salonowi ekskluzywnego, luksusowego charakteru, warto zdecydować się na drzwi Baldur 1 w kolorze dąb natur premium. Elegancki kolor szlachetnego dębu tworzy szykowny i jednocześnie uniwersalny duet z pionowym czarnym przeszkleniem.

Zastosowane w modelu Baldur 1 szkło VSG to tzw. „bezpieczna szyba”, czyli dwie szklane tafle sklejone ze sobą specjalną folią. Szkło nawet po silnym uderzeniu nie rozpada się na ostre kawałki, ale trzyma się w całości, eliminując tym samym ryzyko skaleczenia.

baldur
Autor: ERKADO Model BALDUR 1, okleina Dąb NATUR PREMIUM, czarne szkło VSG, ościeżnica bezprzylgowa Czarny ST CPL

Model drzwi dwuskrzydłowych Peonia 2 w kolorze biały ST CPL został uszlachetniony specjalną powłoką AntiFinger ograniczającą zabrudzenia. Naklejone na szkoło szprosy z obydwu stron skrzydła, podobnie jak frezowania w dolnej części drzwi dodają im dekoracyjnego efektu. Uroku drzwiom Peonia 2 dodaje również ozdobna korona, czyli dekoracyjny element ościeżnicy umieszczony nad drzwiami oraz złota klamka.

Model PEONIA 2, okleina Biały ST CPL, drzwi dwuskrzydłowe, ościeżnica przylgowa wraz z koroną i pilastrami
Autor: ERKADO Model PEONIA 2, okleina Biały ST CPL, drzwi dwuskrzydłowe, ościeżnica przylgowa wraz z koroną i pilastrami

Miłośnikom drzwi dwuskrzydłowych z pewnością spodoba się również model Amarylis 2 w kolorze czarny ST CPL. W odróżnieniu od wspomnianych drzwi Peonia 2, przeszklenia w modelu Amarylis znajdują się na całej powierzchni skrzydła. Dzięki temu drzwi nabierają wizualnej lekkości i jeszcze lepiej doświetlają pomieszczenie.

Model AMARYLIS 2, okleina Czarny ST CPL, szyba przezroczysta, drzwi dwuskrzydłowe, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła
Autor: ERKADO Model AMARYLIS 2, okleina Czarny ST CPL, szyba przezroczysta, drzwi dwuskrzydłowe, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła

Na uwagę zasługuje również model Amarylis 9 w wersji jednoskrzydłowej z okleiną granatowy ST CPL oraz bezprzylgową ościeżnicą w takim samym kolorze. Ozdobą tego modelu jest duże przeszklenie z rzędem przecinających się granatowych szprosów.

Model AMARYLIS 9, okleina Granatowy ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła
Autor: ERKADO Model AMARYLIS 9, okleina Granatowy ST CPL, ościeżnica bezprzylgowa w kolorze skrzydła

Drzwi w salonie pełnią funkcję praktyczną i dekoracyjną. Z jednej strony zapewniają odpowiedni poziom prywatności, a z drugiej podkreślają estetykę wnętrza. Dobierając kolor okleiny, przeszklenie, a nawet ościeżnicę czy klamkę możemy jeszcze lepiej spersonalizować dany model i mieć pewność, że wpisze się w styl wnętrz oraz nasze gusta.