Modna aranżacja salonu z kuchnią: kolor szary, beton i wzory geometryczne

2016-03-07 16:17 Redakcja

Nowoczesny salon z kuchnią w mieszkaniu na warszawskim Mokotowie – odzwierciedla nowy rozdział w życiu i zmianę stylu inwestorki. Dotychczasowe ulubione brązy właścicielka zastąpiła bielą i kolorem szarym, a egzotyczne drewno bielonym dębem. We wnętrzu pojawiły się lekkie, wykonane na zamówienie zabudowy. Całości dopełnia beton, geometria i modne współczesne wzornictwo.

Żeby mieszkanie spełniało potrzeby matki i 17 letniego syna potrzebne były drobne przeróbki architektoniczne. Zajęła sie nimi Ola Sobiesak z pracowni Kapa Studio. Powstała część dzienna mieszkania - salon z kuchnią i jadalnią oraz z toaletą dla gości i łazienką. Sypialnia właścicielki mieszkania została usytuowana w głębi mieszkania, pokój syna zdecydowanie bliżej wejścia. Takie było założenie, każdy ma zapewnioną intymność i swobodę. Aranżacyjną częścią wspólną salonu i strefy wejściowej stały się betonowe płyty na ścianach, które były zresztą jednym z pierwszych życzeń właścicielki mieszkania.

Aranżacja wnętrz: salon z kuchnią otwarte latem na taras

Mieszkanie usytuowane jest na parterze, stąd w ciepłe dni możliwość otwarcia wnętrza na taras. Część dzienna została podzielona na czytelne strefy. Połowę powierzchni zajmuje salon, a połowę kuchnia i jadalnią. Na granicy salonu i kuchni stoi wyspa z zabudową sięgającą sufitu. Zabudowa – od strony kuchni jest pojemną, wykończoną fornirem szafą kryjącą lodówkę, piekarnik i pojemne schowki. Od strony salonu urządzono w niej długi barek i ściankę telewizyjną wyłożoną deskami podłogowymi. Naprzeciwko kuchni zabudowy z telewizorem znalazła swoje miejsce wygodna szara sofa.

 

Czytaj też: szklana witryna do jadalni. TRENDY 2016

Sąsiadują z nią pojemne półki na książki – jedyny ciemny mebel w aranżacji wnętrza w zupełnie nowym dla właścicielki stylu. Czarny kolor mebla i masywna forma podkreślają znaczenie stojących na nim książek. Jednak detalem wzbudzającym największy zachwyt domowników jest wisząca w części dziennej wieloramienna lampa.

Aranżacja jadalni z tapicerowana wnęką

Pomysłem projektantki wnętrz na aranżację jadalni był stół z którego wygodnie i przyjemnie można korzystać nie tylko od święta ale przede wszystkim na co dzień. Stół okazał się być najważniejszym meblem w domu. Zajął sporo czasu i uwagi. W końcu pojawił się stół z rozkładanym blatem, z bielonego dębu, zrobiony na zamówienie przez krakowskiego stolarza. Oprócz tradycyjnych  - przy stole – krzeseł pojawiła się nietypowa dla jadalni wnęka wykończona na całej powierzchni nowoczesną tapicerką. W jadalni nie mogło także zabraknąć efektownych lamp - sufitowej i kinkietów we wnęce. Podobna wnęka znajduje się także w przedpokoju.

Zobacz też: jak zrobić siedzisko w szafie?