Metamorfoza salonu bez remontu? Wystarczy tylko... Zobacz najpiękniejsze inspiracje!

2024-05-15 12:11 Materiał sponsorowany

Czasem chciałoby się coś zmienić, ale duży remont nie wchodzi w grę, czy to ze względu na brak czasu, czy ograniczony budżet. Metamorfozę salonu można zacząć od wymiany tekstyliów: poduszek, zasłon i dodatków. Jednak żeby nie była ona powierzchowna, można wymienić meble — nie wszystkie, wystarczy zacząć od stolika kawowego, komody czy kanapy! Oto sposoby na zmianę salonu bez remontu!

Spis treści

  1. Metamorfoza salonu bez remontu? Wymień meble!
  2. Meble z lamuluxu. Co to jest lamulux?
  3. Szybszy remont jeszcze szybszy? Kupuj meble, który nie trzeba składać!
  4. Nowoczesny i modny salon. Inspiracje i zdjęcia

Metamorfoza salonu bez remontu? Wymień meble!

Na rynku pojawia się coraz więcej mebli z bardziej egzotycznych rodzajów drewna. Mango, palisander czy akacja – to tych gatunków użyto do stworzenia mebli, które w swojej sprzedaży mają Salony Livingroom. Każdy z nich urzeka ciekawą kolorystyką i wzorem wykończenia.

Seria mebli IBIZA, na którą składają się szafy, komody i stoły, to połączenie antykowanej akacji z metalową ramą, stanowiącą podstawę bryły. Meble o bardzo industrialnym wyglądzie i ciekawym rysunku drewna pozwalają podkreślić wyjątkowe wnętrze.

Komoda IBIZA
Autor: materiały prasowe Livingroom Komoda IBIZA

Drewno mango, z którego wykonane są blaty stolików KOTAS, ma gruboziarnistą strukturę i charakterystyczny złoty odcień. Nadaje to meblom unikatowy charakter, a przy tym sprawia, że wnętrze nabiera lekko ciepłego i wytwornego klimatu.

Stoliki KOTAS
Autor: materiały prasowe Livingroom Stoliki KOTAS

Egzotyczne drewno to również przepiękne rysunki usłojenia. Widoczne na elementach szaf, stołów, czy komód oferowanych w Salonach Livingroom, podkreślają ich unikatowość, a przy tym pozwalają stworzyć niepowtarzalne i oryginalne wnętrze. Każdy mebel to jedyny i niepowtarzalny wzór blatu, frontów czy ścianek. Ze względu na naturalne „umaszczenie” drewna, nie ma bowiem dwóch identycznych komód czy szaf.

Meble z lamuluxu. Co to jest lamulux?

Dla wszystkich tych, którym znudziło się drewno, Salony Livingroom mają meble z lamuluxu. To bardzo twardy i mocny materiał, który jest odporny na zarysowania. Mimo że wygląda jak naturalne drewno, nie wymaga żadnej specjalistycznej pielęgnacji.

Właśnie z tego tworzywa wykonano meble z serii SANTOS. Jasny odcień tego niezwykle trwałego materiału został połączony z szarością metalu, który zgrabnie opina mebel, tworząc zamkniętą całość.

Charakteru nadaje „jodełka” na frontach szafki stojącej oraz RTV. Pojemna pionowa komoda, dzięki zamykanym półkom, ukryje prywatne skarby przed ciekawskimi spojrzeniami naszych gości, a szuflady w szafce telewizyjnej będą idealnym schowkiem na zapasowe baterie lub kolekcję płyt.

Komoda SANTOS i fotel MAYA
Autor: materiały prasowe Livingroom Komoda SANTOS i fotel MAYA

Fanom mebli, ale w nieco ciemniejszej wersji, do gustu przypadnie seria TORONTO. Fronty szafek, o wyraźnej strukturze drewna i ciepłym kolorze sprawiają, że wnętrze staje się przyjazne i bardzo eleganckie. A lamulux w odcieniu mocca, w zestawieniu z ciemnym metalem tworzą spójną całość.

Komoda TORONTO
Autor: materiały prasowe Livingroom Komoda TORONTO

Szybszy remont jeszcze szybszy? Kupuj meble, który nie trzeba składać!

Wszystko niby super. Mebel wybrany. Wiadomo, co i gdzie stanie. Pozostaje tylko czekać na paczki, a później to wszystko poskręcać. Nic bardziej mylnego! W Salonach Livingroom meble tego typu dostępne są „od ręki”.

A to całe głowienie się przy składaniu? Część A do części B. Śrubka nr 5 do śrubki nr 10. Żeby tylko dobrze zamontować szyny od szuflad! W tym wypadku nie trzeba się tym martwić. Dlaczego? Ponieważ mebel jest już złożony.

Szuflady są zamontowane, a drzwiczki przykręcone. Jedyne co trzeba zrobić to ściągnąć zabezpieczenia i opakowanie ochronne, by móc cieszyć się nowym wnętrzem.

Sofa IBIZA
Autor: materiały prasowe Livingroom Sofa IBIZA

Co zrobić, by szybko odświeżyć wnętrze? Zacząć od zmian najprostszych. Nowych stolików kawowych lub szafki RTV. Wybór jest naprawdę szeroki, a możliwości co niemiara. Wystarczy rozejrzeć się i poszukać inspiracji na profilach marki livingroom w social mediach. Gotowe zestawy są tam na wyciągnięcie ręki.

Nowoczesny i modny salon. Inspiracje i zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Co powiesić na pustej ścianie? 16 pomysłów, co powiesić zamiast obrazu

QUIZ. Jaki to styl wystroju wnętrz? Rozpoznasz?

Pytanie 1 z 15
Jaki styl przedstawia zdjęcie?
styl rustykalny