Meble loftowe do salonu nie muszą być drogie. Podpowiadamy, gdzie szukać inspiracji

2023-11-02 16:45

Meble w stylu loft przebojem wdarły się do naszych salonów. Nie musicie jednak wydawać kroci na luksusowe meble w stylu loft w drogich sklepach. Industrialny styl w salonie osiągniemy, bazując na zakupach w popularnych sieciowych sklepach z wyposażeniem wnętrz. Meble loftowe z sieciówek naprawdę mogą się podobać.

Spis treści

  1. Meble loftowe, czyli jakie?
  2. Styl loftowy kocha przestrzeń
  3. Loftowe meble do salonu
  4. Industrialny styl z sieciówek? Mamy sporo możliwości
  5. Internet jest pełen mebli w stylu loft

Meble loftowe, czyli jakie?

Loftowe meble to prostota i minimalizm. Króluje tu drewno i metal. Niewyszukana industrialna kolorystyka. Ale loftowe meble to także meble w surowym stylu, wykonane całkowicie z metalu, lub imitujące metal lub bardzo często połączenie metalu z drewnem. Czasem producenci starają się nawet imitować stary, podrapany metal lub stare drewno. To dodaje meblom loftowym stylu, o jaki dokładnie nam chodzi.

Styl loftowy kocha przestrzeń

Styl loftowy to przestrzeń w mieszkaniu. Nie ma tu mowy o zagraceniu. Meble loftowe mają właśnie taki charakter. Są proste, zbudowane z niewyszukanych materiałów, ale, by nie było ich w mieszkaniu zbyt wiele, muszą być funkcjonalne.

Loftowe meble najładniej prezentują się w industrialnych wnętrzach, a takie wnętrza mają swoje charakterystyczne cechy:

  • przestrzeń, najlepiej gdy mieszkanie, to jedno duże pomieszczenie
  • kolory: biel, czerń, brąz
  • cegła na ścianie
  • elementy industrialne, lampy, metalowe okucia
  • lustra w prostych, czarnych ramach

Czytaj też: JAK URZĄDZIĆ MIESZKANIE W STYLU INDUSTRIALNYM?

Loftowe meble do salonu

Loftowe meble do salonu nie muszą być drogie. Świetnie sprawdzą się w salonie urządzonym w tym stylu – meble loftowe zwłaszcza z popularnych skandynawskich sieciówek wnętrzarskich. Miłośnicy tego stylu znajdą tu naprawdę sporo inspiracji. Dobierzecie je według własnego pomysłu. Możliwości loftowej aranżacji salonu jest naprawdę wiele.

Industrialny styl z sieciówek? Mamy sporo możliwości

Jak urządzić przestrzenny salon w stylu loft z meblami z popularnych sklepów wnętrzarskich?

Sprawdzą się tu na pewno metalowe regały, czarne stoliki kawowe, drewniane siedziska, stoły, skórzane sofy, czarne pufy czy np. proste drewniane krzesła. Można dobrać meble z metalowymi okuciami, do tego minimalistyczne industrialne lampy i industrialny salon gotowy.

Sporo inspiracji przy urządzaniu salonu w stylu loft znajdziemy też w innych marketach. Takie meble wcale nie muszą być drogie. Metalowe regały, biurka stylizowane na drewno i metal, szafki. Wszystko to dopełni stylem mieszkanie a’la loft.

Internet jest pełen mebli w stylu loft

Warto poszukać też okazji w internecie. Meble w stylu loftowym można kupić także z drugiej ręki. Warto sprawdzić różnego rodzaju aukcje internetowe. Są pełne okazji. Miłośnicy tego stylu polecają też wszelkiego rodzaju targi staroci. Można tam trafić na prawdziwe perełki, które ozdobią nasz salon w stylu loft.

POLECAMY: ZIELONA ŚCIANA W SALONIE, CZYLI OGRÓD WERTYKALNY W DOMU

Lampy z duszą. Radosław Nakonowski daje industrialnym perełkom drugie życie