Lato to pora roku, kiedy najłatwiej wprowadzić małe zmiany do pokoju dziennego i na tarasie czy balkonie. Małe zmiany, które nie będą kosztowne, a naprawdę odmienią nasze wnętrza. Wystarczą drobne przedmioty i dekoracje wnętrz, które zdecydowanie warto wykorzystać ten krótki czas w roku.

Pokój dzienny latem: kwiaty w wazonach, co tydzień nowa dekoracja

Pokój dzienny będzie nam wdzięczny latem za niewielka odmianę. Czasem wystarczy wazon z ciętymi letnimi kwiatami, które są dostępne, a co najważniejsze niedrogie, tylko o tej porze roku: peonie, róże, margerytki, gladiole czy później cynie i astry. Wystarczy kilka wazonów ustawionych w różnych miejscach pokoju dziennego z pojedynczymi kwiatami lub bukietami – zależy od pomysłu i portfela. Na podłodze ustawmy wysoki wazon, w którym pięknie będą się prezentowały dostojne, wysokie gladiole. Na komodzie i stole ustawmy mniejszy wazon z krótszymi różami. Na stoliku kawowym lub parapecie ślicznie będą wyglądały słodkie margerytki w małych bukiecikach lub rozdzielone na pojedyncze kwiatki ustawione w małych kolorowych buteleczkach. W zależności od stylu pokoju dziennego buteleczki możemy ustawić w rytmie, równo, jedna obok drugiej, lub w romantycznym nieładzie. Jeśli kwiaty są jednokolorowe możemy pozwolić sobie na różne odcienie szkła, jeśli natomiast kwiaty są wielobarwne wstawmy je do takich samych wazoników albo przynajmniej białych przezroczystych. Jeśli salon jest średniej wielkości lub nieduży zdecydujmy się na jeden kolor kwiatów, lub w podobnej tonacji.

Pokój dzienny latem: kolorowa zastawa stołowa

Stół w pokoju dziennym lub taras nabierze letniego wyglądu dzięki kolorowej zastawie. W sklepach teraz jest ogromny wybór niedrogiej kolorowej ceramiki – trwają przecież letnie wyprzedaże. Kupmy kilka kubków z wzorem ulubionych kwiatów. Co może być przyjemniejszego latem niż poranna kawa, przed wyjściem do pracy, na tarasie lub balkonie z „kwiatkowej” filiżanki. Przez resztę roku będziemy tęsknili do tych chwil…

Pokój dzienny latem: kolorowe poduszki i pledy

Warto tez zadbać o wygodę w pokoju dziennym i na balkonie. Tekstylne dekoracje wnętrz, tj. kolorowe poduchy i pledy, na chłodniejsze wieczory, sprawią, że będzie miękko i wygodnie na drewnianych lub metalowych krzesłach i fotelach ogrodwych. Jeśli jesteśmy absolutnymi minimalistami i właścicielami tarasu w nowoczesnym apartamentowcu, na którym najładniej wyglądają zielone rośliny w przeskalowanych donicach, kropla letniego koloru w formie poduch i pledów ładnie ożywi nasz przedłużony o tej porze roku pokój dzienny.