Jak dobrać fotel do kanapy

Gładka, nowoczesna sofa to dobry nabytek. Łatwo dostosowuje się do otoczenia. Pozostawia nam dużą swobodę wyboru stylu salonu. Wszystko zależy od stolika i foteli.

Jak dobrać fotel do kanapy
Jak dobrać fotel do kanapy

Dworska atmosfera

W towarzystwie antyków nowoczesna kanapa nie czuje się wyobcowana. Jej prostota i gładkość wręcz podkreślają cechy gatunkowe wytwornych foteli. Tworzą razem rodzinę z klasą. Przynależą do niej także eleganckie poduszki, które dodają uroku wnętrzu strojną powierzchownością. W pokoju robi się oryginalnie, a zarazem przytulnie.

Temperatura Skandynawii

Fotele i kanapa są pokrewnych ras. Miłe dla oka i w dotyku tkaniny, wygodne siedziska i oparcie świadczą o wspólnych korzeniach. Ich połączenie w tym salonie było kwestią doboru naturalnego. Wzorzyste poduszki w pastelowej tonacji mają w sobie coś rześkiego. Wprowadzają nieco chłodu. Ciemny „kudłaty” dywan jest dobrym tłem dla jasnych mebli. Mała szafka, wyraźnie z innego rzędu, swoją odmiennością zdaje się uszlachetniać całość kombinacji.

Krajobraz lat 60. i 70.

Przetrwały wymianę pokoleń i wracają z przeszłości w stylu retro. Wyróżnia je budowa zewnętrzna i ubarwienie. Śladem poprzedników z czasów PRL-u przybierają pasiaste i kraciaste obicia oraz proste formy. Rekwizyty z innej epoki: soczyście zielona lampa i telefon z tarczą to szczypta teatralności dodana dla ożywienia dość poważnego nastroju. Podobne zadanie mają futrzane poszewki na poduszkach i dywan. Przełamują monotonię gładkich powierzchni.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Majewska Stylizacja: Kasia Sawicka Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY