Odnowione meble w stylowej aranżacji wnętrz

 Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli

Aranżacja małego saloniku wyróżnia się eklektyzmem. Ton wnętrzu nadaje klasyczna szara sofa i elementy dekoracji w kolorze białym. Dopełnieniem całości jest stylowy żyrandol z czerwonymi akcentami.

Fot. Marcin Czechowicz

Stare meble mają wyjątkowy urok. Naznaczone zębem czasu przestawiają niezwykłą historię, przez co dodają wyjątkowego klimatu każdemu wnętrzu. Prezentujemy przykłady odnowienia mebli, dzięki którym idealnie wkomponujesz stare przedmioty w nowoczesną aranżacją wnętrz.

Stare meble mają wyjątkowy urok. Czasem jednak chcielibyśmy wpasować je w nowoczesną stylizację wnętrz, tchnąć w nie drugie życie. Jak to zrobić? Jak idealnie skomponować stylowe i nowoczesne wnętrze ze starym stołem bądź komodą? Wystarczy prosty zabieg odświeżenia mebla i dokonanie małych przeróbek. Odnawianie mebli naznaczonych zębem czasu jest też idealnym sposobem na uratowanie wiekowych i sentymentalnych przedmiotów, które stylem nie wpisują się w nowoczesną aranżację wnętrz.

 Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli

Fot. Marcin Czechowicz

Idealnie prezentuje się połączenie bieli i czerni w zderzeniu z odcieniami beżu i szarości. Taki zestaw nada wyjątkowego charakteru każdemu wnętrzu. Charakterystycznym elementem wnętrza jest graficzna tapeta z oryginalnym wzorem, który wprowadza do wnętrza element humorystyczny.

NIE PRZEGAP

 Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli

Fot. Marcin Czechowicz

Oryginalny bufet został idealnie komponuje się z malowaną podłogą, która została jedynie pokryta brązową farba olejną. Szuflady bufetu zostały wyłożone delikatną tkaniną. Jest to idealny sposób na zniszczone wnętrze szuflad. By nie przytłoczyć niebywałego uroku wiekowego mebla. W połączeniu z oryginalnymi elementami aranżacji, takimi jak etażerka czy sofa i orientalne lampiony, tworzy niezwykle zgraną i spójną całość, która świadczy o charakterze tego wyjątkowego wnętrza.

 Meble z duszą, czyli odnawianie starych mebli

Fot. Marcin Czechowicz

Rama lustra została wykonana z resztek paneli podłogowych, które pomalowano na jasno. Oryginalności dodaje jej czerwony dekor znaleziony na giełdzie antyków. Całość, w połączeniu z klasyczną komodą w kolorze białym i stylowymi dodatkami jest przykładem nieszablonowej aranżacji wnętrz z wykorzystaniem starych mebli.

Ocena: 0
Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY