Mimo tak wielu zalet narożniki kojarzą się zazwyczaj z meblem masywnym, zajmującym dużą część cennej przestrzeni. Ich zakup wiąże się z ustawieniem narożnika w określonym miejscu „na zawsze”– z uwagi na swoją specyfikę: lewą bądź prawą. Brak możliwości swobodnej zmiany ustawienia mebla to czynnik, który bodaj najbardziej zniechęca nas do inwestycji w ten jakże wygodny rodzaj mebla wypoczynkowego. Gdyby tylko usunąć ten niepraktyczny „mankament” stałego ustawienia...

Narożniki modułowe: ustaw tak jak chcesz!

Projektanci już dawno wpadli na ten praktyczny pomysł, ale dopiero teraz meble modułowe święcą prawdziwy karnawał na rynku meblarskim. Są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych i w zróżnicowanej formie. Dominują modele proste, stylizowane na design lat ‘50 i ‘60. To dobrze. Prosta stylistyka umożliwia „ubranie” w mebel prawie każdego wnętrza. Prostota, staranne wykonanie i gładkość form obiciowych czyni mebel ponadczasowym. To oznacza, że jest jakością samą w sobie. Pasuje zarówno do wnętrz skrajnie nowoczesnych, jak i tych z nutką sentymentalizmu.

Narożniki modułowe: meble wędrujące...

Narożniki modułowe to także niewyczerpane źródło inspiracji we wnętrzu. Już nie ogranicza nas jego masyw i nieustawność. W zależności od nastroju i fantazji, narożnik modułowy możemy zestawiać w jednolitą formę lub rozstawiać go „po kątach” w formie pojedynczych foteli, sof i zapomnianych nieco (przez swoją jednofunkcyjność) szezlongów.

Narożniki modułowe: ulubione 3 w 1

Dzięki swojej mobilności i możliwości rozczłonkowania poszczególnych elementów narożnika modułowego, stwarzamy sobie nieograniczone możliwości aranżacji. W zależności od tego, czy czeka nas spotkanie rodzinne czy impreza w gronie przyjaciół, za pomocą mebli modułowych możemy dowolnie kształtować przestrzeń. Chcąc ugościć rodzinę i bliskich, warto scalić rozłożysty mebel, aby być wystarczająco blisko siebie, słyszeć rozmowy i stworzyć ciepłą i komfortową atmosferę dla znających się i lubiących wzajemne towarzystwo osób. Urządzając przyjęcie dla bliższych i dalszych znajomych, warto stworzyć kilka odrębnych stref, w których kilkuosobowe grupy osób będą mogły prowadzić niezależne rozmowy i swobodnie się przemieszczać między sobą. Wówczas w prosty sposób, rozstawiając w różnych miejscach wnętrza pojedyncze fotele i szezlongi (także w centrum pokoju – jako wygodne „wyspy”) oraz główną sofę, tworzymy bardzo socjalną, sprzyjającą swobodnemu samopoczuciu strefę wnętrza. Przy każdej z takich „wysp” warto wówczas umieścić lekki, nowoczesny stolik (na przekąski, filiżankę herbaty, lampkę szampana), który jeszcze bardziej podniesie komfort przebywania we wnętrzu. Meble modułowe są zazwyczaj opracowane pełnoplastycznie (czyli również z tyłu), co umożliwia ustawienie ich nawet na środku pokoju lub jako umowną granicę między częścią np. kuchenną a salonową.