Modernistyczne przeplatanki, czyli nowoczesne oświetlenie wnętrz. Prezentujemy nową kolekcję lamp Murray marki Nowodvorski Lighting

Odpowiednie oświetlenie wnętrz to tylko połowa aranżacyjnego sukcesu. Dobór źródeł światła w pomieszczeniu jest jednym z elementów decydujących nie tylko o nastroju i przytulności wnętrza, ale także o jego funkcjonalności. Zainspiruj się połączeniem nowoczesności i kreatywności!

Lampy Murray aranżacja
Lampa Murray biała
Lampa Murray bordowa
Lampa Murray czarna
Lampa Murray tęczowa

Z czym kojarzy nam się klasyczna lampa sufitowa? Zazwyczaj jest to szklany klosz, który ma wypełnić wnętrze przytulnym światłem. Nowoczesne podejście do tematu cechują przede wszystkim designerskie i nieco abstrakcyjne formy w połączeniu z oryginalnymi materiałami. Właśnie takie są lampy Murray z najnowszej kolekcji Nowodvorski Lighting. Zobacz propozycję oświetlenia w modernistycznym stylu!

Obejrzyj także ikonę modernizmu - willę Tugendhatów w czeskim Brnie:

Lampy Murray: z dbałości o estetykę

Dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu możemy podkreślić walory wnętrza, ale także ukryć pewne aranżacyjne niedociągnięcia. Dlatego przy wyborze oświetlenia warto pamiętać także o estetycznej oprawie i zwrócić uwagę na kształt, materiał oraz kolorystykę źródeł światła. Dobór oświetlenia w dużej mierze zależy od stylu, w jakim urządzamy swoje pomieszczenia. Często w aranżacji wnętrz sprawdzają się rozwiązania łączące cechy klasycznych i modernistycznych propozycji. Najnowsza kolekcja lamp Murray marki Nowodvorski Lighting jest kompromisem pomiędzy dwoma odrębnymi trendami. Koncepcja opiera się na kilku metalowych okręgach różnej średnicy, a także materiałowym wykończeniu. Dostępne są cztery oryginalne modele, z których trzy to jedyne w swoim rodzaju ażurowe bryły lamp, powstałe w wyniku przeplatanie delikatnych materiałowych tasiemek. Do wyboru mamy uniwersalną czerń i biel (modele te odznaczają się delikatną transparencją, przez co dodatkowo pozwalają przenikać światłu), a także nasycone bordo z metaliczną poświatą. Ostatnia z propozycji to model powstały z jednego kawałka materiału w kolorach tęczy.

Jaką lampę wybrać?

Aranżując dowolne wnętrze mieszkalne należy pamiętać nie tylko o kształcie czy wzornictwie oświetlenia, ale także o jego rozmiarach. Efektowne lampy Murray idealnie sprawdzą się w połączeniu z minimalistyczną estetyką, dzięki czemu wpasują się w dowolne aranżacje wnętrz. Konstrukcja oraz wymiary lamp z najnowszej kolekcji Nowodvorski Lighting idealnie sprawdzą się jako doświetlenie nie tylko przestronnych, ale także małych i kameralnych wnętrz. Kolorowa wersja lampy doskonale wpasuje się m.in. w egzotyczną stylistykę, ale także w młodzieżowe i dziecięce przestrzenie. Modne lampy w kolorze białym, czarnym czy bordo pomogą zbudować wyjątkowy klimat w modernistycznych kompozycjach.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz Zdjęcia: Nowodvorski Lighting

POLECANE ARTYKUŁY