Kominkowe upominki: niebanalne pomysły na prezent

Szukasz niepowtarzalnego pomysłu na prezent – np. dla nowożeńców? Myślisz o czymś praktycznym, ale niebanalnym? O czymś, co budziłoby same pozytywne emocje, kojarzyło się z rodzinnym ciepłem albo beztroskimi chwilami relaksu? I co wykluczałoby ryzyko, że prezenty się zdublują? Mamy rozwiązanie – biokominek! Podpowiadamy, jak dobrać odpowiedni.

Biokominek BIOMISA MINI granito z certyfikatem TÜV
Duży biokominek TANGO 1 granito z certyfikatem TÜV
Biokominek HOTEL MINI KRZAK czarny z certyfikatem TÜV
Biokominek ECHO granito z certyfikatem TÜV
Biokominek PAPA z certyfikatem TÜV

Biokominek będzie doskonałym prezentem na prezent dla nowożeńców – na ślub albo na „parapetówkę”. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Pozwala doświadczyć luksusu, jakim jest wizja ognia we własnym mieszkaniu, bez kłopotliwego remontu czy przebudowy, bez znacznych nakładów finansowych i bez wysiłku. Jest więc sposobem na spełnienie marzeń, które wielu osobom wydają się nieosiągalne. Niesłusznie!

Po drugie biokominki w wersji wolnostojącej nie wymagają instalowania – są to urządzenia gotowe do użytku. Dzięki temu zaprezentują się niezwykle efektowne już chwilę po wręczeniu prezentu. W blasku płomieni poślubne przyjęcie albo parapetówka nabierze szczególnego, niepowtarzalnego wyrazu. Aby się nim cieszyć, wystarczy wlać do zasobnika bioetanol, czyli paliwo oparte na etanolu, i zapalić ogień. Ponieważ bioetanol spala się do pary wodnej i dwutlenku węgla, w sposób bezpieczny dla dorosłych i dzieci z biokominka można korzystać w każdym normalnie wentylowanym pomieszczeniu. Nie jest do tego potrzebny wolny przewód kominowy ani dodatkowy nawiew.

Stąd wypływa kolejna zaleta. W razie przeprowadzki (a pierwsze mieszkanie, często użyczone przez krewnych albo wynajmowane, rzadko kiedy okazuje się docelowym lokum młodych małżonków) prezentowy biokominek będzie można bez kłopotu zabrać pod nowy adres.

 Biokominek PAPA z certyfikatem TÜV

Wiszący biokominek PAPA – awangardowa ozdoba ściany.

Fot. Materiały prasowe Kratki.pl

Biokominek jest dobrym pomysłem na prezent także z tego powodu, że urządzenia tego rodzaju reprezentują ogromną różnorodność modeli – odpowiednich do mieszkań o dowolnej stylistyce i wielkości. Wkomponuje się dzięki w każde wnętrze – tradycyjne, skandynawskie, industrialne albo minimalistyczne. Będzie doskonałym uzupełnieniem eleganckiego i nowoczesnego salonu, gabinetu, sypialni czy jadalni. Wspaniale zaprezentuje się także na zbiegu dwóch pomieszczeń, np. kuchni i jadalni lub salonu i przedpokoju.

Najmniejsze biokominki, w formie np. misy, mogą stanąć na stole, konsoli, komodzie. Takie warto kupić na prezent nawet dla osób, których mieszkania nie znamy. Dla tak niewielkiego przedmiotu znajdzie się przecież miejsce nawet w kawalerce, gdzie trudno by było w jakikolwiek inny sposób cieszyć się wizją ognia. A jeśli dobrze znamy zarówno państwa młodych, jak i ich mieszkanie, możemy się pokusić o zakup większego modelu – wolnostojącego albo wiszącego. Oba rodzaje mają swoje zalety, zwłaszcza jednak biokominek wiszący wyjątkowo efektownie zaprezentuje się w nowoczesnym mieszkaniu.

NIE PRZEGAP

 Biokominek Nest

W aranżacji szklany biokominek stołowy Nest.

Fot. Materiały prasowe Kratki.pl

Ocena: 5
Zdjęcia: Materiały prasowe Kratki.pl Źródło: http://www.urzadzamy.pl/kuchnia/sprzet-agd/frames-franke-wielozadaniowy-piekarnik-ktory-prowadzi-w-kuchni,34_17773.html

POLECANE ARTYKUŁY