Jadalnia – rozmowy przy stole. 3 ARANŻACJE

 Jadalnia – rozmowy przy stole. 3 ARANŻACJE

Proponujemy 3 aranżacje jadalni w różnych stylach. Który wybierzesz?

Fot. Salony Agata

Zapraszamy do jadalni. Nieważne, czy zajmuje osobny pokój, czy stanowi tylko fragment salonu. Metraż to sprawa drugorzędna. Istotne jest to, by była zaaranżowana ze smakiem i na miarę twoich potrzeb. W jednej rodzinie może sprzyjać pracy biurowej, a w drugiej towarzyszyć wystawnym przyjęciom. Salony Agata służą inspiracjami.

Meblujemy jadalnię! W pierwszej kolejności skoncentrujmy się na stole. Jeśli zamierzamy np. często przyjmować gości, postawmy na stół rozkładany. Prostokątny będzie dobrze wyglądał w każdym miejscu pokoju (nawet dostawiony krótszym bokiem do ściany), a okrągły – bardziej pośrodku wnętrza. Krzesła powinny mieć profilowane oparcia oraz miękkie siedziska (jeśli nie lubisz tapicerowanych – rozważ położenie poduch).

Idealnie, gdy nad kącikiem jadalnianym wisi lampa. Nie masz możliwości jej instalacji? Ustaw nieopodal lampę podłogową lub stołową. Rozświetl blat – błyszczącymi tacami, świecami, lampionami, dekoracyjnymi łańcuchami LED.

Aby podczas nakrywania do stołu nie biegać zbyt daleko po sztućce czy serwetki, postaw obok kredens, witrynę albo nawet mobilny kontenerek z akcesoriami stołowymi. Polecamy witryny z podświetleniami. Są dekoracją wnętrza, ułatwiają znalezienie danej rzeczy na półce.

Jadalnia – tu chce się być razem

 

Cenimy czas spędzany z rodziną podczas wspólnych posiłków, dlatego tak ważne jest to, by jadalnia sprzyjała miłej i ciepłej atmosferze. Doskonale sprawdzają się w niej jasne szarości w połączeniu z bielą i drewnem. Do takiego zestawienia idealnie pasują komplety jadalniane na wysokich nogach, charakteryzujące się klasycznymi formami. Nowoczesny mariaż bieli, szarości i drewna stanowi doskonałą bazę do adaptacji przestrzeni (w zależności od okazji czy pory roku). Wzorzyste dywany, oryginalne lampy i subtelne dekoracje dodatkowo ożywiają wnętrze.

 

Natalia Nowak

ekspert ds. aranżacji wnętrz Agata S.A.

 

Prezentujemy 3 modne aranżacje jadalni. Jeszcze więcej mebli i dodatków do jadalni znajdziesz w Salonach Agata i na stronie agatameble.pl

Kolekcja Candi do jadalni

Kolekcja Candi, zainspirowana stylem skandynawskim, wyróżnia się smukłymi drewnianymi nóżkami i wycięciami we frontach szuflad.

NIE PRZEGAP

Kolekcja Alabaster do jadalni

Kolekcja Alabaster przyciąga spojrzenie wyrafinowaną prostotą brył i efektownymi frontami wykończonymi błyszczącym białym lakierem.

Kolekcja Lanao do jadalni

Kolekcja Lanao uwiedzie cię ciepłym odcieniem dębu, zaokrąglonymi krawędziami oraz samodomykającymi się prowadnicami i zawiasami. Ozdobą mebli są przeszklenia, a także aluminiowe listwy frontów szuflad.

Ocena: 5
Zdjęcia: Salony Agata

POLECANE ARTYKUŁY