Gabinet - domowe biuro. Romantyczna aranżacja biurka

W aranżacji nowoczesnego mieszkania musi się także znaleźć miejsce do pracy i biurko. Gabinet, pełniący rolę domowego biura, powinien być funkcjonalny i wygodny, ale można również nadać mu nutkę romantyzmu.

Gabinet
NIE_ZNAM_SLOWA_NIEMOZLIWE_011_o-145778.jpg
Biurko
miejsce do pracy
biurko

W romantycznym gabinecie najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe kolory ścian i mebli. Neutralną kolorystykę miejsca do pracy może przełamać akcent kolorystyczny na ścianie – tapeta w pasy lub w ogromne kwiaty – jak ta na zdjęciu w naszej galerii. Kolorystykę różowych ścian i białych mebli ożywiła tapeta w duże kwiaty, umieszczona w rogu pokoju. Przełamano w ten sposób monotonną kolorystykę gabinetu.
Ciekawym pomysłem mogą być również meble do gabinetu, które zrobimy sami. Jedna z naszych propozycji przedstawia oryginalne biurko stworzone z pomalowanych na biało kolumn, na które nałożono szklany blat. Niewątpliwą ozdobą takiego domowego biura są metalowe, odnowione krzesła.
Dobrze sprawdzą się też poręczne półki na papiery i dokumenty – na przykład wykonane z płyt karnotnowo-gipsowych i pomalowane na jasny kolor. Biurko można także "obudować" ściankami, co pomoże oddzielić gabinet od innych pomieszczeń i sprzyja skupieniu.

Jeśli domowe biuro jest częścią salonu powinno nawiązywać swoją stylistyką do aranżacji całego mieszkania.  

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY