Czy lampy w stylu industrialnym pasują do domowych wnętrz mieszkań? SPRAWDŹCIE naszą GALERIĘ!

Lampy, to po podłodze i ścianach, najważniejszy element aranżacji wnętrza. Szczególnie jeśli lubimy styl nowoczesny i styl industrialny. Dobrze dobrane lampy mogą naprawdę urządzić wnętrze. Lampy w stylu nowoczesnym są idealne dla tych, którzy lubią wnętrza proste i w stonowanych kolorach.

Nowoczesne oświetlenie mozna łączyć
Industrialne oświetlenie w dowolnym kolorze
Modne oświetlenie w kolorze miedzi
Proste oświetlenie nad drewnianym stołem
Oświetlenie przemysłowe: żarówki w metalowych klatkach

Jeśli lubicie lofty, styl industrialny albo styl nowoczesny, proste lampy będą rozwiązaniem idealnym. Mimo, że oświetlenie traktujemy jako dodatek do aranżacji wnętrza, stanowi  ono jednak o jego charakterze. Lampy w stylu industrialnym będą proste w formie i w neutralnym kolorze, czyli czarne, szare, białe. Dla śledzących najnowsze trendy wnętrzarskie są też dostępne lampy w kolorze metalicznej miedzi. Sprawdzą się i w minimalistycznych aranżacjach i w stylu vintage, na tle chropowatej cegły lub betonu.

Lampy w stylu industrialnym czyli jakie?

Lampy w stylu industrialnym sprawdzą się powieszone nad stołem ale też w okolicach fotela, w którym lubimy wieczorem poczytać czy nad kuchenną wyspą. Lampy mogą mieć klosze wykonane z metalu (niektóre możemy zamawiać w dowolnym kolorze z wzornika RAL), ze szkła lub mogą być we formie zwyczajnych żarówek. Żarówki mogą być osłonięte metalową klatką lub zupełnie saute. Jeszcze jedną cechą charakterystyczną lamp w stylu industrialnym są przewody w kolorowych oplotach. Takie kolorowe oploty są szczególnie popularne gdy kloszem jest… sama żarówka.

Lampy w stylu industrialnym: zawiesić czy postawić?

Lampy w stylu industrialnym to też lampy stojące. Wyróżniającą je cechą jest przeskalowana wielkość. Kształt takich lamp znamy z naszych biurek. Także teraz lampę biurkową możemy też postawić na podłodze i na pewno „da radę”. Industrialne lampy wiszące, na kolorowych lub czarnych przewodach, ze względu na swoje proste kształty lubią występować w towarzystwie. Dlatego często wiesza się 2 lub 3 takie same lampy obok siebie, lub 3 lampy, z których każda ma minimalnie inny kształt ale identycznie zostały wykończone.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY