Puszki podłogowe i puszki stołowe umożliwiają elastyczne oraz pewne zasilanie w energię i sygnały komunikacyjne urządzeń w całej przestrzeni użytkowej biura. Nową serię BIURO plus możemy podzielić na trzy rodziny.

1. Puszki podłogowe z pokrywą z tworzywa do montażu w podłogach technicznych, 6 lub 8 pełnych modułów 45

Rodzina puszek podłogowych z pokrywą z tworzywa sztucznego dostępna jest w kilku wariantach wykończenia wspomnianej pokrywy oraz w dwóch wielkościach. Dostępne są pokrywy w trzech rodzajach: pełna z tworzywa, z tworzywa z wykończeniem ze stali nierdzewnej oraz pokrywa do wypełnienia materiałem (maksymalna grubość wkładu to 7 mm). Do wyboru mamy dwie wielkości puszek: na 6 pełnych modułów 45x45 lub na 8 modułów 45x45.

Puszka na 6 modułów 45x45 wykonana jest w drugiej klasie ochronności (podstawa z tworzywa sztucznego), z kolei puszka na 8 modułów 45x45 – w pierwszej klasie ochronności (metalowa podstawa).

Wspomniane puszki podłogowe mają możliwość regulacji głębokości osadzenia, co z kolei poprawia bezpieczeństwo gięcia podpinanych przewodów. Dodatkowym atutem jest blokada zatrzaśnięcia, która ma na celu ochronę przecięcia przewodów.

2. Puszki podłogowe metalowe do podłóg wylewanych z 1,5 pełnego modułu 45, wersja kwadratowa lub okrągła

W ofercie BIURO plus dostępna jest też rodzina metalowych puszek podłogowych na 1,5 pełnego modułu 45x45 (trzy moduły połówkowe 22,5x45).

Ta wersja puszek podłogowych przystosowana jest do montażu w podłogach wylewanych. W komplecie z produktem dostajemy zaślepkę zabezpieczającą puszkę przy wykańczaniu wylewki.

W tej grupie produktów występują trzy różne wzory kształtu (prostokąt, prostokąt z frezowanym brzegiem oraz okrągły), każdy z nich w dwóch wykonaniach kolorystycznych (mosiądz lub stal nierdzewna).

Pokrywa puszek wyposażona jest w spust zwalniający, którego użycie powoduje uruchomienie mechanizmu sprężynowego i otwarcie puszki.

3. Puszki stołowe metalowe POP-UP, pojemność na dwa lub trzy pełne moduły 45

W serii BIURO plus dostępne są również puszki stołowe. W ofercie znajdują się dwie wielkości – na dwa lub trzy pełne moduły 45 (odpowiednio 4 i 6 modułów połówkowych 22,5x45).

Dwa warianty kolorystyczne – czarny i srebrny – są najbardziej popularnymi w odniesieniu do zastosowań montażu osprzętu 45 w biurkach i blatach stołów.

Puszki stołowe mają miękki mechanizm otwierania (mechanizm hydrauliczny) określany jako „soft pop-up”.

Seria BIURO plus stanowi dopełnienie serii BIURO. Przystosowana jest do montażu mechanizmów serii BIURO, i to przez szybkie oraz łatwe zatrzaskiwanie „KLIK”.