Bezpieczny dom na odległość? Poznaj system Smart Home

Pełna kontrola nad domem pod naszą nieobecność? Tak, to możliwe dzięki specjalnemu systemowi kamer, czujników i inteligentnych wtyczek. Sprawdź funkcje i jak działa system Smart Home Panasonic.

System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic
System Smart Home Panasonic

Firma Panasonic zaprezentowała swój najnowszy produkt – system Smart Home  - do zdalnego sterowania domem. Rozwiązanie to umożliwia kontrolę nad domem podczas naszej nieobecności, dzięki czemu życie staje się prostsze i bardziej bezpieczne. Niezależnie od tego, czy chodzi o bezpieczeństwo dzieci czy pupili, ochronę samochodu lub motocykla – teraz za pomocą tabletu albo smartfona połączonego z siecią kamer, czujników i inteligentnych gniazdek, możesz „mieć oko” na wszystko, co dla Ciebie ważne.

Na czym polega system Smart Home firmy Panasonic?

Urządzenia mobilne (smartfon, tablet) podłączone są do sieci kamer, czujników i inteligentnych gniazdek za sprawą których można w łatwy sposób kontrolować, co dzieje się w domu. System można obsługiwać maksymalnie z ośmiu urządzeń. System Smart Home firmy Panasonic wykorzystuje technologię DECT ULE, dzięki której – za jednym dotknięciem – można podłączyć wszystkie urządzenia do jednego portu (hub'a).

Jak działa system Smart Home firmy Panasonic?

•    Urządzenia można włączać i wyłączać, gdy przebywa się poza domem. Kamery umożliwiają dwukierunkową komunikację. Dzięki temu można na przykład instruować kuriera, gdzie powinien zostawić paczkę. Za pośrednictwem kamery wewnętrznej z wbudowanym mikrofonem można też zdalnie uspokoić dziecko lub puścić mu ulubioną kołysankę.

•    Wbudowane w system czujniki ruchu umożliwiają automatyczne włączanie i wyłączanie światła za pośrednictwem spersonalizowanych aplikacji (jedną z nich jest „inteligentna wtyczka”). Ustawienia można podzielić na odrębne profile – „domowy” i „w podróży”. Można też ustawić czas włączania oświetlenia przed drzwiami.

•    Dzięki aplikacji „inteligentna wtyczka”, można zdalnie włączać i wyłączać lampy w domu, co może być przydatne, gdy wyjeżdżamy na urlop.

•    System Smart Home informuje kiedy otwarto drzwi, dzięki czemu wiadomo na przykład, że dziecko wróciło bezpiecznie do domu.

•    Za pośrednictwem tej aplikacji możliwe jest również włączanie oświetlenia w wybranych pomieszczeniach, zanim dotrzemy do domu. Można także sprawdzić, czy oświetlenie w mieszkaniu zostało wyłączone.

•    Inteligentna wtyczka umożliwia również automatyczne włączanie oświetlenia w pomieszczeniu w przypadku wykrycia w nim ruchu.

•    Czujnik szczelności sygnalizuje wycieki wody z urządzeń gospodarstwa domowego.

 

„SmartHome to nasza odpowiedź na potrzeby zwykłego człowieka i jego rodziny“, powiedział Tamas Nagy, kierownik sprzedaży i marketingu działu ds. systemu SmartHome w firmie Panasonic. „Dotychczas koncentrowano się na produkcji inteligentnych urządzeń, które wyróżniały się jedną konkretną funkcją. Jednak ludzie poszukują rozwiązań, które ułatwią im życie, zamiast je dodatkowo komplikować“.

System Smart Home firmy Panasonic bez technologii wi-fi

Technologia DECT ULE sprawia, że Smart Home należy do najbezpieczniejszych systemów ochrony domu dostępnych na rynku, w przeciwieństwie do podatnej na włamania technologii sieci wi-fi. Urządzenia nie są wykrywalne dla osób postronnych i zwykłych domowych urządzeń elektronicznych, mimo że ich sygnał sięga do 300 metrów poza domem. Oznacza to, że system poinformuje Cię, kiedy ktoś wejdzie na podwórko, do altany ogrodowej lub do garażu.

Ile kosztuje System Smart Home firmy Panasonic?

Firma Panasonic oferuje sieć Smart Home w trzech pakietach:

•    Zestaw startowy bezpieczeństwa domu: koncentrator domowy, czujnik otwarcia okna i czujnik ruchu - 129,99 GBP (ok. 650 zł)
•    Zestaw startowy bezpieczeństwa domu Plus:  koncentrator domowy, syrena, czujnik otwarcia okna i czujnik ruchu, 159,99 GBP (ok. 800 zł)
•    Domowy zestaw monitorująco-sterujący: koncentrator domowy, wewnętrzna kamera, czujnik otwarcia okna x2 i inteligentne gniazdko, 229,99 GBP (ok. 1 150 zł)

Po zakupie zestawu Smart Home firmy Panasonic wydatki się kończą. Nie ma żadnych miesięcznych opłat abonamentowych, aplikacja do sterowania z urządzeń mobilnych również jest za darmo.

NIE PRZEGAP

Więcej o systemie Smart Home Panasonic na www.panasonic com

Ocena: 0
Zdjęcia: serwis prasowy Panasonic

POLECANE ARTYKUŁY