Ale odjazd, czyli salonowe krzesło do pracy w domu

 Krzesło biurowe IKER

Krzesło biurowe Mannequiny 04.

Fot. materiały prasowe IKER

Coraz więcej osób pracuje w domu, jednak oddzielny gabinet z biurkiem we współczesnym mieszkaniu to luksus. Architekci wnętrz stanowczo odradzają aranżowanie tymczasowych stanowisk do pracy przy stole, przy którym jemy. Radzą, by wygospodarować w domu specjalne miejsce - biurko, choćby najmniejsze z właściwie dobranym, wygodnym krzesłem oraz odpowiednim oświetleniem.

To czy kąt do pracy zaaranżujemy w salonie, czy w sypialni zależy od metrażu jakim dysponujemy, a także od tego czy mamy podzielność uwagi. Tym, którzy do pracy potrzebują spokoju i skupienia polecamy ustawienie biurka w sypialni. Za zamkniętymi drzwiami prędzej odnajdziemy upragnioną ciszę. W salonie z kolei będą mogli pracować ci, którym odgłosy dzieci i telewizora nie będą przeszkadzały w skupieniu uwagi. Samo biurko w dobie laptopów i notebooków nie musi być duże. Niewielki, lekki blat wystarcza zwykle, by pomieścić "całe domowe biuro". Większy problem stanowi odpowiednie do pracy siedzisko. Szczególnie, gdy pracujemy w salonie powinno zależeć nam na estetycznym krześle biurowym. Najchętniej takim, które pasować będzie do innych siedzisk we wnętrzu, chociażby tych, które znajdują się przy stole. Co ważne - zarówno mobilne, jak i tradycyjne krzesła z kolekcji "Mannequin" mają takie same rodzaje wykończeń tapicerki. Tym łatwiej możemy więc dopasować do stylu i kolorystyki całego wnętrza nasze niewielkie ale wygodne domowe biuro.

Autorzy projektu: Gernot Oberfell i Jan Wertel

studio: WertelOberfell

Ich twórczość to połączenie logiki i funkcjonalności z dokosnałością form organicznych. W sposób optymalny wykorzystują właściwości materiałów, procesów produkcyjnych i ergonomii.

NIE PRZEGAP

 Krzesło biurowe Mannequin

Fot. materiały prasowe IKER

Polska marka nowoczesnych mebli IKER znalazła rozwiązanie problemu. W ich ofercie jest bowiem kolekcja krzeseł "Mannequin" zaprojektowana przez niemieckie studio projektowe  WertelOberfell.  Kolekcja ta jest wyjątkowo bogata. Klientów uwodzi mnogość podstaw, kolorów tapicerek i wzorów pikowań. Oprócz klasycznych krzeseł do jadalni oraz stołków barowych przydatnych w aneksie kuchennym firma wprowadziła do sprzedaży także mobilne krzesła na kółkach, które idealnie sprawdzą się jako krzesła do pracy w salonie lub w sypialni. Ergonomicznie wyprofilowane siedzisko gwarantuje wygodę i daje poczucie komfortu. Krzesła na kółkach z kolekcji "Mannequin" są niewielkie i lekkie, dzięki czemu nie zabiorą nam cennej przestrzeni. Występują w dwóch wariantach - model 04 ze stałą wysokością oraz model 06 z regulowaną. Dla tych którzy dysponują minimalną przestrzenią, styliści firmy IKER polecają natomiast model "Mannequin 07" - niewielki, dyskretny i mobilny stołek o regulowanej wysokości siedziska. Nieużywany, w całości chowa się pod blat biurka nie zabierając miejsca.

Ocena: 0
Zdjęcia: materiały prasowe IKER

POLECANE ARTYKUŁY