Noc z Designem to wyjątkowe wydarzenie, które jest coroczną okazją do zapoznania się z produktami firm przodujących w designie i nowoczesnym wzornictwie. Podczas Nocy z Designem odkrywane są talenty, kreowane trendy wnętrzarskie i prezentowane nowości, które przybliżają design każdemu zainteresowanemu. Przewodnią myślą organizatorów ostatniej odsłony Nocy z Designem było „Design Naturalnie", czyli wszystko to, co naturalne. W tym roku dominowały zdrowe, zgodne z duchem czasu przedmioty wykonane z naturalnych materiałów. Wyjątkową wystawę zwiedziło aż 6000 odwiedzających.

Noc z Designem po raz 7.: inspirujące wystawy

„Design Naturalnie" to myśl przewodnia, która stała się inspiracją organizatorów 7. Nocy z Designem. Podczas wyjątkowej nocy zaprezentowane zostały meble i produkty z naturalnych materiałów i najciekawsze projekty związane z trendem eko. Noc z Designem była również szansą obejrzenia inspirujących wystaw polskich projektantów, które miały swoje premierowe odsłony. Celem naturalnych ekspozycji było między innymi pobudzenie przybyłych gości do poszukiwań własnych interpretacji naturalnego drewna. Podczas 7. Nocy z Designem zobaczyliśmy wiele inspirujących ekspozycji. Premierowa wystawa "Łąka i Las Culture.pl" jest dostępna aż do 15.07.2015r. roku, z kolei wystawa "Marki Dolnośląskie", z której to dwa produkty otrzymały wyróżnienie Must Have Łódź Design 2015, została przedłużona do 30.07.2015r.

Noc z Designem 2015: goście specjalni

Noc z Designem to nie tylko prezentacja produktów wnętrzarskich najlepszych polskich producentów meblowych i najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu, ale także wspieranie kreatywności i przedsiębiorczości lokalnych marek, wyróżnienie młodych projektantów, a przede wszystkim inspirowanie mieszkańców Wrocławia do obcowania z designem. Program imprezy obejmował także spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Wśród nich byli m.in. Oskar Zięta – ceniony na całym świecie architekt, projektant, technolog i wizjoner, którego projekty brytyjski magazyn „Wired" nazwał meblami przyszłości. Na odwiedzających czekało wiele dodatkowych atrakcji, w tym pokaz gotowania Beaty Śniechowskiej, uczestniczki programu MasterChef Polska, która była gościem specjalnym Dobrego Smaku w Przystanku Inspiracja, czy występ producenta Szatta – producenta muzycznego, mistrza Polski beatmakerów 2013 w kategorii "live act".

Design Udomowiony w Galerii Wnętrz Domar

W ramach Nocy z Designem i Designu Udomowionego zaprezentowane zostały zarówno rodzime, jak i zagraniczne firmy. Przybyli goście mieli okazję obejrzeć najnowsze kolekcje i produkty m.in:, NOTI, VOX Meble, Home&Living, Meblik, Swarzędz Home, Jadik, Jafra, Ludwik Styl, Kuchnie z Drewna Hul, WFM Kuchnie Przystanek Inspiracja i wiele innych. Fameg, Paged Collection, KLER, Interno Italiano i Natuzzi pokażą kolekcje z jednego z najważniejszych, corocznych wydarzeń w dziedzinie design'u – międzynarodowych targach Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie.