Mały salon w stylu retro: ładna biało-czarna aranżacja z soczystymi żółtymi akcentami

2016-02-19 13:33

Mały salon urządzono w stylu lat 60. Biało-czarna aranżacja wnętrza ocieplona szarością i ożywiona mocnymi, żółtymi dodatkami, jest ciepła i przytulna. Dzięki pomysłowym rozwiązaniom wnętrze wydaje się większe niż w rzeczywistości.

Mały salon urządzony jest ze smakiem w stylu retro, nie ma w nim przypadkowych przedmiotów, czy zestawień kolorów. Być może dlatego, że wnętrze mieści się w niewielkim, 38-metrowym mieszkaniu.

Zobacz: zdjęcia z całego mieszkania 38 m2 GALERIA >>>

Dlatego też właściciel zdecydował się postawić w aranżacji małego salonu na kolor biały i minimalizm. Dzięki jasnym kolorom i kilku niezbędnym, ładnym meblom oraz żółtym dodatkom, aranżacja salonu sprawiła, że wydaje się on dużo większy i przestronny niż w rzeczywistości.

Mały salon w stylu retro

Aranżacja małego salonu nawiązuje do stylu retro, kolorowych lat 60. Ale właściciel zdecydował, że wiodącą barwą w mieszkaniu będzie biel. Białe ściany, meble i dodatki sprawiły, że wnętrze urządzone jest spójnie, a biały kolor dodatkowo optycznie powiększa i rozjaśnia małą przestrzeń. Posadzka – jesion i dąb bielony – doskonale wpisała się w te wymagania. Mały salon jest ciepły i przytulny – czerń i biel ociepliła szarość, a wyraźniego charakteru nadały wnętrzu kontrastowe żółte dodatki – zwłaszcza wyrazisty fotel obok półki na książki.

Czytaj też: jak dobrze urządzić mały salon? Mnóstwo inspiracji! >>>

Stylizacja małego salonu jest spójna i ciekawie nawiązuje do wystroju lat 60. Dobre rozplanowanie przestrzeni – usunięcie ściany pomiędzy kuchnią i małym salonem, a także konsekwentne stosowanie jasnych barw bazowych, sprawiły, że mieszkanie w kamienicy wydaje się dużo większe niż w rzeczywistości.