Lampy do salonu. Wybieramy nowoczesne oświetlenie do różnych zadań w salonie

2016-03-21 16:01 Monika Czerwińska-Konarska

Lampy do salonu: przegląd. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w aranżacji jest ładne oświetlenie. Salon w stylu nowoczesnym to umiejętnie oświetlone poszczególne strefy. W związku z tym planujemy oświetlenie w salonie w początkowej fazie projektu wnętrza. I rozmieszczenie lamp i ich rodzaj. Pokazujemy kilka inspirujących lamp w stylu nowoczesnym.

Oświetlenie w salonie to ważny element aranżacyjny. Wybraliśmy kilka przykładów lamp nowoczesnych do salonu. Salon to część mieszkania, w której spędzamy najwięcej czasu. Podczas codziennej aktywności wśród domowników i z gośćmi. W różnych porach dnia i roku. Współczesne pokoje dzienne pełnią zazwyczaj kilka ról. Oprócz roli wypoczynkowej salon często jest też jadalnią i gabinetem. Stąd w salonie potrzeba zróżnicowanego oświetlenia. Zadaniowego i dekoracyjnego. Inne  lampy potrzebne są nad stołem, inne przy sofie tu gdzie chcemy czytać, jeszcze inne przy biurku.

Nowoczesne oświetlenie w salonie

To prawda, że współczesny salon w stylu nowoczesnym pełni kilka różnych ról. Żadna z nich nie jest ani lepsza ani gorsza. Na równi traktujemy oświetlenie stołu, które ma być ciepłe i skierowane w dół, z oświetleniem części wypoczynkowej, które powinno umożliwiać komfortowe czytanie i oglądanie telewizji. Jeszcze inny charakter ma oświetlenie przy okazjonalnym biurku, która nieraz znajduje się w salonie. Każda z tych lamp powinna mieć możliwość świecenia solo, ale i z innymi. Pamiętajmy jeszcze o jednej istotnej sprawie. Lampy do różnych zadań nie muszą stanowić kompletu. A nawet nie powinny. Mogą być z tej samej rodziny, ale wtedy powinny mieć inny sposób montażu, na przykład zwis i plafon, albo różnić się kolorem, wielkością itp.  Nigdy nie powinny być takie same.