Krótkie firanki do salonu - praktyczne i eleganckie rozwiązanie. Inspiracje

2024-06-08 17:13

Krótkie firanki to doskonały sposób na stworzenie przytulnej atmosfery. Ich długość pozwala wprowadzić światło do pomieszczenia, jednocześnie zapewniając domownikom prywatność. Zobacz, jak krótkie firanki mogą pięknie udekorować salon.

Spis treści

 1. Krótkie firanki do salonu
 2. Modne firany krótkie
 3. Gotowe firanki do parapetu czy dłuższe?
 4. Krótka firanka do salonu nowoczesna - materiały
 5. Krótkie firanki do salonu. Aranżacje
 6. Nowoczesne zasłony do salonu. Modne zasłony 2024

Dekoracja okien w salonie to jeden z kluczowych elementów, który może znacząco wpłynąć na wystrój i atmosferę wnętrza. W salonie świetnie sprawdzą się firany proste, zwiewne i delikatne. Dlatego też, jednym z pomysłów, który warto wziąć pod uwagę, są krótkie firanki do salonu.

Krótkie firanki do salonu

 • Krótkie firanki pozwalają na swobodny przepływ światła do wnętrza, co sprawia, że salon staje się jasny i przyjazny.
 • Eleganckie krótkie firanki pomogą stworzyć przytulne i stylowe wnętrze.
 • Krótkie firanki są praktycznym rozwiązaniem zwłaszcza w niewielkich pomieszczeniach, gdzie długie zasłony mogą przytłoczyć przestrzeń.
 • Krótkie firanki są łatwiejsze do utrzymania w czystości niż ich dłuższe odpowiedniki, co sprawia, że są idealnym wyborem dla osób ceniących sobie praktyczne rozwiązania.
 • Dzięki krótkim firankom można wyeksponować dekorację parapetu. Ułatwią to krótkie firanki szyte po skosie, w kształcie fali.

Modne firany krótkie

Krótkie firanki, podobnie jak ich długie, tradycyjne wersje, występują w wielu wzorach. Do najmodniejszych z ich należą:

 • Firanki z delikatnymi koronkami - dla miłośników stylu romantycznego.
 • Geometryczne wzory na delikatnej tkaninie - nowoczesne i eleganckie, idealne dla miłośników minimalistycznego designu.
 • Klasyczne paski w neutralnych kolorach - uniwersalne, pasujące do różnych stylów aranżacyjnych.
 • Kwiatowe motywy - nadadzą wnętrzu świeżości i lekkości.

Gotowe firanki do parapetu czy dłuższe?

Jaka długość powinny mieć krótkie firanki do salonu? Powinny sięgać do parapetu, czy za parapet? Obie możliwości są dopuszczalne.

Jeżeli zdecydujesz się na wybór pierwszej opcji, czyli do parapetu, pamiętaj, że wówczas firanka powinna kończyć się tuż nad parapetem — ważne, żeby nie dotykała parapetu, to nie będzie dobrze wyglądać.

Jeżeli wybierzesz dłuższą wersję, firanka powinna kończyć się 5-10 cm poniżej parapetu. Przysłonięcie całego okna sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne.

Krótka firanka do salonu nowoczesna - materiały

Wśród materiałów, z których wykonywana jest firanka krótka, dominują woal, tiul oraz bardzo modne różnego rodzaju siatki.

Dużą popularnością cieszą się także firany krótkie nowoczesne zdobione koronkami lub w całości wykonane z koronki. Firanki koronkowe najlepiej wyglądają w przypadku niedużych okien.

Jeżeli zależy ci na ukryciu się przed spojrzeniami ciekawskich, wybierz woal. Jest miękki, bardzo delikatny, ale niezbyt przezroczysty. Nie blokuje dostępu światła.

Krótkie firanki do salonu z tiulu to dobry wybór, jeżeli chcesz wpuścić do pokoju więcej światła. Tiul to delikatna, ażurowa tkanina, najczęściej pochodzenia naturalnego, wykonana z bawełny lub jedwabiu, ale na firanki doskonale nadaje się także ten z włókien syntetycznych.

Krótkie firanki do salonu. Aranżacje

Nowoczesne zasłony do salonu. Modne zasłony 2024