Kolorowe ściany w salonie. 10 POMYSŁÓW na kolorowe wnętrze!

2014-12-30 16:40

Obok monochromatycznych wnętrz wśród aktualnych trendów nadal króluje kolor. Jeśli nie wiecie jak wprowadzić mocne kolory ścian do wnętrza - koniecznie skorzystajcie z naszych wskazówek. Mamy aż 10 POMYSŁÓW na salon z mocnym kolorem w roli głównej!

Spis treści

  1. Aranżacja salonu: malujemy pokój na ciemny kolor!
  2. Intensywne kolory ścian w salonie

Aranżację salonu zaczynamy od wyboru stylu, w którym ma być urządzone konkretne pomieszczenie. Warto pamiętać, że powinien on nawiązywać do wystroju całego wnętrza. Kolejnym krokiem będzie wybór kolorów. Musimy to dobrze przemyśleć, szczególnie jeśli decydujemy się na wprowadzenie do wnętrza mocnych kolorów. Intensywne barwy zazwyczaj pojawiają się na jednej ze ścian, nadając charakter całemu pomieszczeniu.

Aranżacja salonu: malujemy pokój na ciemny kolor!

Okok bieli, która zdecydowanie króluje w aranżacji wnętrz pojawiają się ciemne kolory ścian. Do najpopularniejszych należą brąz, szarość, grafit i czerń. Te kolory ścian pojawiają się w aranżacji salonu i pokoju dziennego, akcentując jedną ze ścian. Zazwyczaj mocny kolor ściany stanowi tło dla kanapy, szafki z telewizorem lub wyznacza kącik jadalniany czy miejsce do relaksu. Ściana pomalowana na ciemny kolor powinna znajdować się naprzeciw okna. Dzięki temu zostanie odpowiednio oświetlona i nie będzie tworzyła w pomieszczeniu mrocznej atmosfery. Ciemne kolory ścian doskonale sprawdzają się we wnętrzach urządzonych w różnych stylach. Brązowy kolor ścian dominuje w klasycznych aranżacjach salonu, a szarość i czerń na ścianach w nowoczesnych, minimalistychnych mieszkaniach. Decydując się na ciemny kolor ściany w salonie warto pamiętać, aby wnętrze rozjaśnić za pomocą mebli i dodatków.

Intensywne kolory ścian w salonie

Decydując się na pomalowanie ścian w salonie intensywnym kolorem musimy dokładnie przemyśleć tę decyzję. Mocne koloryścian jak czerwień, róż, żółć działają na nas pobudzająco i energetycznie. W końcu nie bez przyczyny czerwień jest uznawana za kolor pasji i miłości. Mocne kolory ścian o ciepłej tonacji to propozycja dla tych, którzy lubią eksperymentować. Tak mocne kolory najlepiej jeśli są zastosowane w formie dodatków, ewentualnie możemy pomalować nimi jedną ścianę. W ten sposób nie będą one przytłaczały w aranżacji salonu, a jedynie podkreślały charakter pomieszczenia. Dużą popularnością w polskich domach cieszą się również zimne kolory ścian takie jak: błękit czy fiolet. Dzięki nim możemy optycznie powiększyć pomieszczenie i mamy pewność, że nie znudzą nam się one tak szybko jak energetyczna czerwień czy pomarańcz na ścianie. Zainspirujcie się naszą galerią zdjęć wnętrz. Prezentujemy 10 POMYSŁÓW na aranżacje salonu z kolorem w roli głównej!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE