Jasny salon z kuchnią w stylu skandynawskim: warto było czekać

2016-02-17 18:01

Podobnie jak całe mieszkanie, także salon z kuchnią urządzony jest w przyjemnych, stonowanych barwach. Biała kuchnia w stylu skandynawskim dobrze wpisuje się w przytulną klasykę połączoną z nowoczesnością. 

Pani domu miała sporo czasu, by obmyślić koncepcję aranżacji. Wiedziała, że na parterze urządzi duży salon połączony z kuchnią i holem, obok zrobi łazienkę i sypialnię. Aby wizualnie otworzyć przestrzeń i wpuścić więcej światła do mieszkania, wyburzono ściany w kuchni, zrezygnowano z ciasnej klatki schodowej, a schody przeniesiono do salonu.

Właściciele skorzystali z gotowego przewodu kominowego i zainwestowali w kominek. A na pierwszym piętrze również gospodarze postawili na przestrzeń. Stworzyli duży pokój gościnny z biurem i miejscem do relaksu. W mieszkaniu prym wiodą jasne kolory, przytulne wnętrza, klasyka  połączona z nowoczesnością. Pani domu nie zapomniała też o aspektach praktycznych. Tak rozplanowała lampy, by żaden zakątek mieszkania nie tonął w mroku.

Czytaj też: 20 pomysłów na kominek w pokoju dziennym >>>

Salon z kuchnią: przytulny styl skandynawski

W dużym salonie z kuchnią sofa składa się z dwóch części połączonych pod kątem rozwartym. Ma drewnianą podstawę, solidne nity, wypełnienie z pierza. By przełamać biel tapicerki, wprowadzono ozdobne poduchy oraz pledy. Portal kominka wykonany jest z piaskowca. Ładnie wyróżnia się na tle szarej ściany, którą z kolei dopasowano kolorystycznie do zasłon. Honorowe miejsce na belce kominkowej zajmuje obraz.  Pomiędzy kuchnią a salonem ulokowana jest jadalnia. Przestrzeń pod schodami zajmuje spiżarnia. Gospodarze przechowują w niej głównie zapasy spożywcze, bo nie lubią biegać co chwilę do sklepu.

Czytaj też: szkło, drewno, płytki i tapeta nad blatem w kuchni >>>

Zasłonki kuchenne to popis krawiecki pani domu. Oddają  skandynawski, tradycyjny charakter wnętrza. Szafki (IKEA) są zdobione przez miedziane uchwyty. Ścianę nad blatem roboczym chronią płytki w kształcie cegiełek. Służący do gotowania półwysep, podczas wizyt znajomych przyciąga życie towarzyskie.