Jasne drewno - podłoga do salonu nie tylko w stylu skandynawskim

2023-03-01 13:03

Wraz z modą na styl skandynawski do łask wróciły podłogi z jasnego drewna. Ci, którzy się na nie zdecydowali, z pewnością sobie je chwalą, bo mają wiele zalet. I nawet jeśli zdecydują się zmienić wystrój salonu, podłoga z jasnego drewna zawsze będzie na miejscu i na czasie.

Podłoga z jasnego drewna
Autor: serwis prasowy marki Barlinek Drewno desek Ivory Grande ma mocno podkreśloną szczotkowaniem strukturę oraz zaznaczone fazowaniem krawędzie. Całość subtelnie barwiona, uszlachetniona olejem naturalnym.

Podłoga to jeden z tych elementów aranżacji wnętrza, który chcemy, by służył nam przez wiele lat. Dlatego wybierając materiał na jej pokrycie, zawsze zwracamy uwagę na jego trwałość. Równie ważna jednak jest uniwersalność, by w razie zmiany wystroju wnętrza podłoga nas nie ograniczała, lecz pięknie wpisała się w nowe oblicze salonu. Jasne drewno pod tym względem nie ma sobie równych. Znakomicie odnajduje się w prostych, jasnych skandynawskich wnętrzach, ale także w eleganckich salonach w stylu modern classic. 

Podłoga z jasnego drewna w salonie w stylu modern classic
Autor: serwis prasowy marki Baltic Wood Przestronny salon urządzony w stylu modern classic zyskuje dynamikę między innymi dzięki ułożonej w jodełkę szczotkowanej desce warstwowej Discovery Dąb Villa z czterostronną v-fugą. 

Jeśli jednak zastanawiamy się nad przemalowaniem ścian na modne ostatnio ciemne kolory – butelkową zieleń lub granat – podłoga z jasnego drewna nie tylko podkreśli ich elegancję, lecz także da nam pewność, że nie przytłoczą wnętrza.

Także w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach pożądane jest jasne, neutralne tło. Białe ściany i podłoga z jasnego drewna, najlepiej długich, jednolicie wybarwionych desek, to zawsze dobry wybór.

Drewniane podłogi docenią także ci, którzy chłód nowoczesnego wnętrza zechcą przełamać elementami rustykalnymi. Drewniana podłoga z wyraźnymi sękami będzie doskonale współgrać z meblami lub elementami architektonicznymi z surowego drewna. 

Ciemne ściany i jasna drewniana podłoga
Autor: Materiały prasowe Barlinek Drewniana podłoga o popielatym wybarwieniu znakomicie współgra ze zgaszoną ciemną zielenią ścian. Szerokie, szczotkowane i pokryte matowym lakierem deski warstwowe Dąb Touch z kolekcji Senses dzięki fazowanym dłuższym krawędziom wyglądają jak tradycyjne deski. 
Jasna drewniana podłoga w minimalistycznym wnętrzu
Autor: Boen Minimalistyczna aranżacja wymaga powściągliwości także od podłogi, dlatego wybrano jednolicie wybarwiony, pozbawiony sęków i skaz Jesion bielony Andante z kolekcji Live Pure. 
Jasna drewniana podłoga we wnętrzu w stylu modern rustic
Autor: Boen Wnętrzu w stylu modern rustic charakteru doda podłoga z temperamentem - szerokie deski z wyraźnymi sękami – Oak Espressivo White w formacie Castle plank (209 mm). 
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE