Jasne drewno - podłoga do salonu nie tylko w stylu skandynawskim

2023-03-01 13:03

Wraz z modą na styl skandynawski do łask wróciły podłogi z jasnego drewna. Ci, którzy się na nie zdecydowali, z pewnością sobie je chwalą, bo mają wiele zalet. I nawet jeśli zdecydują się zmienić wystrój salonu, podłoga z jasnego drewna zawsze będzie na miejscu i na czasie.

Podłoga z jasnego drewna
Autor: serwis prasowy marki Barlinek Drewno desek Ivory Grande ma mocno podkreśloną szczotkowaniem strukturę oraz zaznaczone fazowaniem krawędzie. Całość subtelnie barwiona, uszlachetniona olejem naturalnym.

Podłoga to jeden z tych elementów aranżacji wnętrza, który chcemy, by służył nam przez wiele lat. Dlatego wybierając materiał na jej pokrycie, zawsze zwracamy uwagę na jego trwałość. Równie ważna jednak jest uniwersalność, by w razie zmiany wystroju wnętrza podłoga nas nie ograniczała, lecz pięknie wpisała się w nowe oblicze salonu. Jasne drewno pod tym względem nie ma sobie równych. Znakomicie odnajduje się w prostych, jasnych skandynawskich wnętrzach, ale także w eleganckich salonach w stylu modern classic. 

Podłoga z jasnego drewna w salonie w stylu modern classic
Autor: serwis prasowy marki Baltic Wood Przestronny salon urządzony w stylu modern classic zyskuje dynamikę między innymi dzięki ułożonej w jodełkę szczotkowanej desce warstwowej Discovery Dąb Villa z czterostronną v-fugą. 

Jeśli jednak zastanawiamy się nad przemalowaniem ścian na modne ostatnio ciemne kolory – butelkową zieleń lub granat – podłoga z jasnego drewna nie tylko podkreśli ich elegancję, lecz także da nam pewność, że nie przytłoczą wnętrza.

Także w nowoczesnych minimalistycznych wnętrzach pożądane jest jasne, neutralne tło. Białe ściany i podłoga z jasnego drewna, najlepiej długich, jednolicie wybarwionych desek, to zawsze dobry wybór.

Drewniane podłogi docenią także ci, którzy chłód nowoczesnego wnętrza zechcą przełamać elementami rustykalnymi. Drewniana podłoga z wyraźnymi sękami będzie doskonale współgrać z meblami lub elementami architektonicznymi z surowego drewna. 

Ciemne ściany i jasna drewniana podłoga
Autor: Materiały prasowe Barlinek Drewniana podłoga o popielatym wybarwieniu znakomicie współgra ze zgaszoną ciemną zielenią ścian. Szerokie, szczotkowane i pokryte matowym lakierem deski warstwowe Dąb Touch z kolekcji Senses dzięki fazowanym dłuższym krawędziom wyglądają jak tradycyjne deski. 
Jasna drewniana podłoga w minimalistycznym wnętrzu
Autor: Boen Minimalistyczna aranżacja wymaga powściągliwości także od podłogi, dlatego wybrano jednolicie wybarwiony, pozbawiony sęków i skaz Jesion bielony Andante z kolekcji Live Pure. 
Jasna drewniana podłoga we wnętrzu w stylu modern rustic
Autor: Boen Wnętrzu w stylu modern rustic charakteru doda podłoga z temperamentem - szerokie deski z wyraźnymi sękami – Oak Espressivo White w formacie Castle plank (209 mm).