Jak urządzić salon w naturalnym stylu?

2024-01-30 20:48 Tekst sponsorowany

Natura wpisuje się w klimat we wnętrzach już od kilku lat, a powrót do natury to jeden z najgorętszych trendów również i tego sezonu. Pragnienie życia wolniej i zdrowiej sprawia, że przyszła potrzeba otaczania się barwami natury. Są ponadczasowe i modne oraz dobrze wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. W ofercie firmy ERKADO odnajdziemy drzwi wpisujące się w klimat natury, gdzie dostępne są modele drewniane jak również w szerokiej gamie kolorystycznej oklein oddających charakter drewna.

LUKRECJA 1 , Dąb Natur Premium, szkło klejone VSG mleczne
Autor: ERKADO LUKRECJA 1 , Dąb Natur Premium, szkło klejone VSG mleczne

Drewno i szkło – duet niebanalny

W rodzinie drzwi ERKADO pojawił się model, który w naturalnym wnętrzu zagra pierwsze skrzypce: to drzwi Lukrecja 1. W salonie, gdzie dominują naturalne materiały, model Lukrecja 1 to dopełnienie wnętrza. Wykorzystanie modnych lameli w drzwiach sprawia, że odkrywają one nieznane wcześniej potencjały. Nowoczesny ażurowy detal w postaci przeszklenia wzbogaca je i podkreśla ich urodę. Kameralnego uroku dodaje okleina w kolorze dąb Natur Premium, która idealnie oddaje charakter drewna. W drzwiach Lukrecja 1 dostępnych jest kilka wariantów szkła, w tym szkło klejone VSG - czyli szkło bezpieczne. Mleczny kolor szkła delikatnie rozświetli każde pomieszczenie, jednocześnie zachowując prywatność miejsca. Drzwi Lukrecja 1 będą komponować się z wnętrzem w korach natury: beżami, zielonymi roślinami i dębową podłogą. Jeśli dodatkowo wykorzystamy modne lamele dekoracyjne ERKADO dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej oklein, wraz z drzwiami Lukrecja 1 stworzymy wyjątkowo spójne wnętrze.

LUKRECJA 1, Dąb Natur Premium, Szkło klejone VSG mleczne
Autor: ERKADO LUKRECJA 1, Dąb Natur Premium, Szkło klejone VSG mleczne

Drewno i szprosy: naturalna klasyka w salonie

Zachowując klasyczny styl salonu a jednocześnie starając się nadać mu nieco naturalnego charakteru, warto wybrać niekonwencjonalne połączenie: sprawić, że drewniane szprosy będą jego wyrazistym elementem. Drzwi Amarylis 9 z kolekcji ERKADO w kolorze dąb ST CPL wyróżniają się przeszkleniami, a ich ozdobą są dekoracyjne szprosy. Ich regularny układ wprowadza do pomieszczenia ład i porządek. Wariant ten ma w sobie klasyczną elegancję jak i nowoczesne wyrafinowanie. Duże przeszklenie z delikatną siateczką szprosów emanuje wytwornością. Model ten będzie doskonałym wyborem zarówno do współczesnych wnętrz stylizowanych, jak i do obiektów zabytkowych, z powiewem naturalności. Amarylis występuje w szerokiej gamie kolorystycznej oklein: naturalnych odmian drewna, gładkich jak i lakierowanych. Drzwi dostępne są w pięciu szerokościach, w wersji przylgowej i bezprzylgowej.

AMARYLIS 9 , Dąb St CPL, Szkło klejone VSG mleczne
Autor: ERKADO AMARYLIS 9 , Dąb St CPL, Szkło klejone VSG mleczne

Szlachetna prostota w salonie inspirowanym naturą

Zachowując równowagę między ideałem szlachetnej prostoty a walorami dekoracyjnymi, wnętrza naturalne nie muszą mieć charakteru rustykalnego. Jasny, minimalistyczny salon z elementami drewnianymi również wprowadzi do wnętrza stan spokoju i relaksu. Proste drzwi w kolorze drewna wyrażają tę ideę. Model Laurencja 1 w okleinie dąb premium stworzony został do wnętrz naturalnych i minimalistycznych. Skrzydło zdobione jest delikatnym frezowaniem, które zarysowuje formę ramiaka oraz poprzecznych płycin. Pomiędzy nimi jest szczelinowe przeszklenie- to dyskretny detal, który dodaje urody zarówno samym drzwiom, jak i całemu wnętrzu. Wąskie szyby nawet w najmniejszej mierze nie zagrożą prywatności, zwłaszcza w wersji mlecznej lub czarnej. Kontrast z kolorem dębu tworzy okrągła i minimalistyczna klamka bella slim w kolorze czarnym.

LAURENCJA 1 Dąb Premium, Szkło klejone VSG mleczne
Autor: ERKADO LAURENCJA 1 Dąb Premium, Szkło klejone VSG mleczne

Nowoczesna elegancja w wersji wood

W pomieszczeniach reprezentacyjnych, gdzie króluje wyrafinowana prostota i elegancja, przy zachowaniu naturalnych elementów wystroju, z pomocą przychodzą dwuskrzydłowe drzwi Altamura 1 LUX 218. W wersji dwuskrzydłowej w kolorze dąb classic drzwi te nadadzą współczesnego spojrzenia na styl inspirowany przyrodą. Drzwi Altamura 1 LUX 218 ozdabia jeden z wielu wariantów intarsji w kolorze czarnym. Intarsje to dekoracyjne wstawki umieszczone po obydwu stronach skrzydła, perfekcyjnie zlicowane z jego powierzchnią. Poziome intarsje są intrygującym elementem dekoracyjnym wyróżniającym się oryginalnością i elegancją. Czerń w połączeniu z kolorem drewna tworzy duet idealny. Całości dopełnia złota klamka. Drzwi Altamura 1 mogą występować w różnych układach intarsji, jak również wykonywane są w wersji przylgowej (standardowej), bezprzylgowej, a także rewersyjnej. Inspiracje naturą podkreśla bogata gama wykończeń nawiązujących do niezliczonych gatunków drewna : dębu w wielu odcieniach, wiązu, akacji, orzecha i innych.

ALTAMURA 1 LUX 218, Dąb Classic
Autor: ERKADO ALTAMURA 1 LUX 218, Dąb Classic

Drewno i czerń – design premium

Połączenie czerni i drewna nadaje wnętrzu charakteru, ekskluzywności i wyrafinowania. Czarne meble bądź dekoracje, drewniana podłoga i drzwi to naturalna klasyka. Model Baldur 9 z kolekcji drzwi drewnianych w wykończeniu Dąb Naturalny reprezentuje nowoczesny minimalizm i elegancję w naturalnej formie. Ich uniwersalny wzór oprze się zmianom trendów i mód. Dekoracyjnym elementem drzwi Baldur 9 są dwa pionowe przeszklenia w kolorze czarnym. Całości dopełnia czarna klamka. Drzwi Baldur 9 to pełnia nowoczesnego designu – zarówno pod względem stylistyki jak i rozwiązań technicznych. Dostępne są w wersji przylgowej, bezprzylgowej i rewersyjnej. W kolekcji Baldur z ERKADO znajdują się również skrzydła pełne oraz przeszklone – z białą lub czarną szybą na pełną wysokość. Modele Baldur dostępne są w kolekcji drzwi drewnianych, lakierowanych i okleinowanych.

BALDUR 9 z linii drzwi drewnianych, Dąb naturalny, Szkło klejone VSG czarne
Autor: ERKADO BALDUR 9 z linii drzwi drewnianych, Dąb naturalny, Szkło klejone VSG czarne

Klimat natury

W szerokiej ofercie ERKADO znajduje się wiele modeli drzwi, które podkreślą zalety doskonale urządzonego salonu. Szeroka gama kolorystyczna oklein oddających naturalne piękno drewna sprawia, że drzwi ERKADO sprawdzą się w każdym domu tworzonym w klimacie naturalnym. Takie drzwi zestawione z czernią czy to w postaci czarnego szkła VSG, czy klamki, będą ozdobą każdego salonu. Atrakcyjne wzornictwo oraz dbałość o jakość wykonania pozwolą przez lata cieszyć się z wyboru drzwi ERKADO.