Jak odmienić salon w weekend. Salon i dekoracje

2012-06-27 17:00

Wielkie zmiany w jeden weekend? Odmień salon! Podpatrz pomysły na wystrój salonu i dodaj coś od siebie. Własne dekoracje ozdobią salon najciekawiej i będą cieszyć najbardziej. Pokazujemy aranżacje salonu, które zrobicie w weekend. Skorzystaj z naszych wnętrzarskich podpowiedzi.

Aranżacja salonu: pomysł na ściany

Masz monotonny w jasnych kolorach salon? Czy taka aranżacja salonu da się łatwo zmienić? Owszem! Nie musisz malować ścian. Pomysłem na ożywienie wystroju salonu są tkaniny. Kup tkaninę o wyrazistym wzorze i naciągnij ją na drewnianą ramę albo grubą dyktę. Tę przymocuj pionowo do ściany - będzie grać rolę obrazu w salonie. Z reszty materiału uszyj pokrowce na poduszki, które ozdobią sofę w salonie. Aranżacja salonu szybko zyska nowy wystrój, jeśli ozdobicie pustą ścianę. Wybierz ścianę i oklej ją kolorową tapetą o delikatnym wzorze, oczywiście pasującą do wystroju twojego salonu. Na takiej dekoracyjnej ścianie powieś pomalowany na biało prostokąt ze sklejki. W rogu domaluj maleńki motyw dekoracyjny (możesz też skorzystać z popularnych naklejek). Im subtelniejsza kompozycja, tym bardziej intrygujący obraz. Naklejki to świetny sposób na szybkie ozdobienie ścian, mebli i szyb w salonie.

Aranżacja salonu: pomysł na parawan

Salon z parawanem wygląda intrugująco. Parawan jest niezastąpiony, gdy potrzebujemy szybko coś zakryć lub odgrodzić. Drewniany stelaż parawanu zamów u stolarza i umocuj na nim np. materiał, czy bambusową roletę. Dla lepszego efektu możesz postrzępić (nożem do cięcia tapet) jej brzegi. Powstanie dekoracyjny mebel do salonu we wschodnim, modnym teraz stylu.

dekoracja salonu
Autor: Materiały prasowe firm A może kącik wypoczynkowy w salonie w takim stylu? Zamiast fotela hamak, ciekawy pomysł na lato (www.whamaku.pl).

Aranżacja salonu: miejsce do bujania

Salon z kącikiem wypoczynkowym nie musi mieć typowego kompletu mebli. W kąciku wypoczynkowym można powiesić hamak zamiast fotela. Takie rozwiązanie do salonu? Dlaczego nie? Stylowy, pleciony hamak ze sznurów doda oryginalności aranżacji salonu. Hamak powieś na haku wbitym w sufit. Domowe bujanie poprawi Ci humor nawet w pochmurne dni. Wiele hamaków na: www.whamaku.pl

Aranżacja salonu: pomysł na stolik kawowy

Jeśli masz w salonie zwyczajny stolik kawowy możesz go samodzielnie przerobić na nadzwyczajny. Z grubego płótna uszyj pokrowiec z dużymi bocznymi kieszeniami, w których zmieszczą się gazety, piloty do telewizora oraz inne drobiazgi. Ogłaszamy koniec bałaganu w salonie.

Aranżacja salonu: na ludową nutę

Do wykonania okiennych zasłon potrzebujemy systemu szyn (np. z IKEA) oraz fizeliny jednostronnie pokrytej klejem. Można ją kupić w sklepach tekstylnych. Do zasłon przyklejamy żelazkiem łowickie wycinanki.

Aranżacja salonu: oprawa dla lampy

Aranżacje salonu ze sztukaterią wróciła do łask. Warto to wykorzystać, bo sztukaterie są nie tylko dekoracyjne, ale i niedrogie, idelanie pasują do stylowego salonu. Gipsowe i z tworzywa sztucznego przykleja się do ściany. Te z tworzywa trzeba pomalować, gipsowe niekoniecznie. Mogą występować solo albo w duecie z kinkietem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE