Idealny SALON z KUCHNIĄ: rodzinna i bardzo przytulna aranżacja

2013-10-17 18:38 Redakcja

Salon z kuchnią urządzono ciepło, domowo i elegancko. Aranżacja jest spójna, bo ma doskonałą bazę, którą tworzą białe ściany i dębowa podłoga. Oglądając ten salon z kuchnią zwróciliśmy uwagę na oświetlenie - lamp jest dużo i znakomicie budują nastrój wnętrza. Do tego dobrze dobrane meble, gzymsiki, ceglana ściana i mamy salon z kuchnią eklektyczny, ale nie przerysowany.

Jaka aranżacja salonu z kuchnią jest dobra? O co chodzi w rodzinnej aranżacji wnętrz? Na pewno o wygodę i przytulność, bo salon z kuchnią ma być do mieszkania, a nie na pokaz. Prezentowany salon z kuchnią tworzy reprezentacyjny open space. Projekt wnętrz wykonała Marta Sikorska.

Salon z kuchnią: eklektyczna aranżacja wnętrz

Salon z kuchnią urządzony jest w stylu eklektycznym, trochę rustykalnym, nieco dworskim, rozweselonym kolorowymi plakatami. Zwróćcie uwagę na oświetlenie, jest bardzo dobrze zaprojektowane i dodaje wnętrzu stylu, oswaja przestrzeń. Dzięki temu salon z kuchnią ma wydzielonych kilka stref. Do gotowania, odpoczynku, biesiadowania przy stole. Portalowa zabudowa kuchenna zamyka perspektywę strefy dziennej. Salon z kuchnią podzielony jest na trzy równe (równoległe) części. W jadalni bryluje słynna rodzina krzeseł „Plastic Chair”. W oko wpadają abażury typowe, ale dla lamp... stojących. Do tego projektantka zawiesiła je odwrotnie, żeby było ciekawiej. Kanapa zwraca się ku telewizorowi. Wystrój wnętrz dopełniają fragmenty ścian z cegieł. Doskonałą bazę dla urządzenia salonu z kuchnią tworzą białe ściany i dębowa podłoga z szerokich, kładzionych w poprzek wnętrza desek (także pobielona). Dąb, jesion - to materiały uniwersalne. Zmieniają się tylko mody na odcienie, raz bardziej biały, raz bardziej miodowy. Na ich tle dobrze prezentują się majestatyczne ikony dizajnu, takie jak obrotowy fotel „Lounge Chair” proj. Eamesów, jak i kuchnia retro.