Grzejniki do salonu: design bliski życiu rodzinnemu...

2016-04-11 13:42

Dlaczego fiński design cieszy się popularnością i powszechnym uznaniem? Ponieważ prostota i wyrazistość nigdy nie wychodzą z mody. Podobnie jak grzejniki marki Purmo, której korzenie pochodzą z Finlandii, od ponad 60 lat projektowane są z myślą o wygodnym i oryginalnym wnętrzu.

Projektanci w Finlandii znaleźli przepis na sukces, czego najlepszym dowodem w 2012 roku był wybór Helsinek na stolicę światowego wzornictwa. Aby iść tym śladem wystarczy połączyć modernistyczne myślenie o formie z zamiłowaniem do naturalności. Nikogo nie trzeba przekonywać, że na pozór zwykłe przedmioty mogą przykuwać uwagę i zachwycać innowacyjnością. Podobnie jest z grzejnikami Purmo, które spełniają wymogi najwyższej klasy projektowania wzorniczego, w którym dbałość o estetykę idzie w parze z użytecznością.

Grzejniki Purmo: wzornictwo osadzone w życiu

Najlepszym tego przykładem jest grzejnik Leros, odznaczający się prostą, drabinkową formą. Surowy, odważny design jest odpowiedzią na najnowsze trendy, a wysoka moc grzewcza gwarantuje jego skuteczność. Dodatkowo konstrukcja Lerosa z szeroko rozstawionymi kolektorami o średnicy 28 mm, zdecydowanie ułatwia suszenie ręczników lub ubrań.

Sprawdź także: ciepło w domu - jakie wybrać grzejniki >>>

Pomysłowym połączeniem eleganckiego wzornictwa oraz funkcjonalności jest również elektryczny grzejnik Yali Parada. Model wyróżnia się całkowicie płaską płytą czołową, która nadaje mu nowoczesny wygląd oraz możliwością precyzyjnej regulacji temperatury, dzięki umieszczonemu na osłonie bocznej sterownikowi. Tę samą funkcję zastosowano w Yali Ramo, którego panel frontowy urozmaicają delikatne poziome przetłoczenia. Obydwa modele mogą pracować w trybie równoległym lub kaskadowym, w którym najpierw załącza się płyta frontowa, a następnie tylna. Fińska idea wzornictwa „osadzonego w życiu” to również troska o środowisko naturalne. Dlatego Purmo od lat bierze udział w akcjach ekologicznych, których celem jest m.in. poszukiwanie bezodpadowych technologii wytwarzania. Wielu użytkowników docenia także fakt, że wszystkie części składowe grzejników Purmo mogą zostać rozmontowane oraz poddane recyklingowi po zakończeniu ich eksploatacji.

O PURMO

Marka Purmo jest własnością koncernu Rettig ICC produkującego rocznie ok. 7 milionów grzejników, co czyni koncern największym producentem systemów grzewczych na świecie. Pod marką Purmo w Polsce sprzedawane są grzejniki płytowe, grzejniki łazienkowe, grzejniki dekoracyjne, grzejniki kanałowe, elektryczne i ogrzewanie podłogowe oraz system rurowy.  Rettig ICC posiada zakłady produkcyjne w 15 krajach Europy i eksportuje swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Swoją silną i stabilną pozycję rynkową koncern osiągnął dzięki nieustannej dbałości o jakość i innowacyjność oferowanych rozwiązań. Największa fabryka Rettig ICC mieści się w Rybniku.

BLOG PURMO: www.purmosfera.pl

INFORMACJE PRODUKTOWE: www.purmo.pl