Gdzie przechowywać drewno do kominka? Zdjęcia z polskich domów!

2024-01-16 10:01

Kominek w salonie ściśle wiąże się z miejscem do przechowywania drewna do kominka. Miejsce na drewno kominkowe w pokoju może być wyjątkową ozdobą, a może też być miejscem na jednorazową ilość drewna potrzebną do rozpalenia kominka. Kominki galeria: inspiracje na składowanie drewna w pokoju.

Spis treści

  1. Miejsce na drewno do kominka w salonie
  2. Jaka wnęka na drewno do kominka będzie pasowała do naszego salonu?
  3. WIDEO: rodzaje kominków i ich montaż

Kominek w salonie w domu czy w mieszkaniu, jeśli tylko mamy takie możliwości techniczne i miejsce, jest bardzo dobrym pomysłem. Pozostaje jeszcze tylko rozstrzygniecie problemu czy drewno do kominka przechowujemy w pokoju dziennym obok kominka czy na zewnątrz? Są bowiem dwie szkoły. Jedni twierdzą, że oczywiście, miejsce na drewno do kominka powinno być w sąsiedztwie kominka, inni w obawie przed owadami są zdecydowanymi przeciwnikami przechowywania zapasu drewna do kominka w domu. Przechowują je na zewnątrz, w drewutni, pomieszczeniu gospodarczym lub garażu.

Miejsce na drewno do kominka w salonie

Właściciele kominków bardzo często decydują się na przechowywanie drewna do kominka w bezpośrednim jego sąsiedztwie, w pokoju dziennym. Jest to i wygodne i jeśli projekt kominka będzie atrakcyjny drewno będzie elementem zdobiącym przestrzeń salonu. Najczęściej miejsce do przechowywania drewna znajduje się w obudowie kominka. Czasem, jeśli brak miejsca w obudowie kominka drewno umieszczamy na sąsiedniej ścianie – ważne by było blisko kominka skoro już jest w pokoju dziennym.

Jaka wnęka na drewno do kominka będzie pasowała do naszego salonu?

Ile kominków w salonie tyle pomysłów na przechowywanie drewna. Jedni wolą wnęki na drewno kominkowe poziome, będące optycznym przedłużeniem wkładu kominkowego, inni wolą wnęki pionowe obok wkładu lub w bocznej ściance obudowy. Jeszcze inni projektują zabudowy meblowe do przechowywania drewna do kominka, nawiązujące do innych mebli projektowanych na zamówienie do salonu. Dobrze zaprojektowana wnęka na drewno do kominka zawsze będzie wyjątkową ozdobą salonu z kominkiem. W stylu nowoczesnym czy klasycznym. W stylu nowoczesnym sprawdzają się wnęki na drewno przeskalowanej wielkości, szczególnie poziome, obłożone tym samym kamieniem, który znajduje się na obudowie wkładu kominkowego. W stylu klasycznym wnęki na drewno powinny być albo proporcjonalne do wielkości wkładu lub po prostu zapas drewna przechowujemy w wiklinowym koszu.

WIDEO: rodzaje kominków i ich montaż