Feng shui - jak stosować zasady feng shui w domu?

2021-07-12 11:26

Za pomocą feng shui możemy oddziaływać na wszystkie sfery naszego życia: miłość, zdrowie, harmonię, powodzenie. Wszystkie artykuły o feng shui mają na celu pokazanie nam, co powinniśmy robić, żeby poprawić swoje życie w wielu jego aspektach – żeby być zdrowym, bogatym, mieć udane życie zawodowe i rodzinne. Warto przypomnieć też, czego powinniśmy unikać i o czym pamiętać, decydując się na zastosowanie zasad feng shui w domu.

Spis treści

  1. Feng shui: co to jest?
  2. Feng shui w domu: podstawowe zasady
  3. Feng shui w ogrodzie
  4. Feng shui w pokoju dziecięcym
  5. Feng shui na miłość!

Podczas aranżacji z wykorzystaniem feng shui w domu przede wszystkim obowiązuje zasada "Niepopsutego nie naprawiaj". Po drugie, nie starajmy się aktywować wszystkich stref feng shui naraz, szczególnie w jednym pomieszczeniu. 

Feng shui: co to jest?

Feng shui to starochińska sztuka planowania i poprawiania przestrzeni. Za pomocą feng shui w mieszkaniu możemy oddziaływać na wszystkie sfery naszego życia, a więc miłość, zdrowie, harmonię, powodzenie, karierę, czy bogactwo. Feng shui mówi, żeby nie poprawiać tego, co nie jest popsute, dlatego nie stosujmy feng shui na siłę, jeżeli jesteśmy zadowoleni z jakiegoś aspektu naszego życia. Ale jeśli w Twoim życiu brakuje kogoś najważniejszego, jesteś samotna i chcesz to zmienić albo w związku nie układa się zbyt dobrze, warto nad tym popracować, także stosując zasady feng shui w sypialni.

Feng shui w domu: podstawowe zasady

1. Brudne okna – okna to oczy naszego domu, pamiętajmy o tym, aby były czyste.

2. Popsute krany – kapiące krany i zawory to, według feng shui, "uciekające" bogactwo.

3. Toaleta – zawsze zamykaj klapę sedesu! Poza względami higienicznymi według feng shui przez otwartą toaletę ucieka dobra energia, a także pieniądze. To samo dotyczy odpływów umywalek i wanny.

4. Ostre przedmioty – nie powinno się eksponować ostrych przedmiotów, np. noże powinny być pochowane w szufladach lub specjalnym stojaku-klocku. Jeżeli dostaniemy noże w prezencie, "zapłaćmy" za nie parę groszy.

5. Suche kwiaty – zarówno zasuszone bukiety, jak nie dość pielęgnowane rośliny wpływają negatywnie na energię. Jeżeli zasuszymy kwiaty, które dostaliśmy z miłości - ta miłość wyschnie i się wypali. Dbajmy o kwiaty w naszym domu – podlewajmy, odrywajmy suche listki, przesadzajmy, kiedy tego wymagają.

6. Bałagan – pierwsza zasada feng shui w domu – porządek i harmonia. Porządkujmy nie tylko to, co na wierzchu, ale też zróbmy porządek w szafach, schowkach, komodach.

7. Otwarte półki – wg feng shui zdecydowanie lepsze są półki zamknięte.

8. Szczotka na wierzchu – może przynieść do domu złe feng shui, zatem nigdy nie powinna być na wierzchu. Miejmy szczotki i miotły w domu, ale schowane.

9. Popsute przedmioty – zepsute przedmioty albo od razu naprawiajmy, albo wyrzucajmy. Chowanie takich rzeczy do naprawy „kiedyś” blokuje dobrą energię.

10. Stare graty – robiąc porządki bezlitośnie pozbywajmy się niepotrzebnych rzeczy – ubrań, w które się nie mieścimy, rzeczy, które może jeszcze kiedyś się przydadzą, pamiątek po byłych nieudanych związkach.

11. Lustro w sypialni – lustra bardzo energetyzują wnętrze, pamiętajmy, że w sypialni mamy odpocząć, zrelaksować się. Szczególnie niekorzystne jest, jeśli leżąc w łóżku. widzimy swoje odbicie w lustrze. Jeżeli mamy w sypialni duże lustro, według zasad feng shui najlepiej zasłaniać je na noc.

12. Lustro naprzeciwko drzwi – przez drzwi wpływa do naszego domu chi – energia. Jeżeli umieścimy lustro naprzeciwko drzwi, chi zostanie odbita i zamiast równomiernie rozprzestrzenić się po mieszkaniu, wypłynie z niego.

13. Wejście do domu – według zasad feng shui w domu to porządne czyste drzwi, czytelna tabliczka z numerem, wizytówka, schludna wycieraczka, działający dzwonek – zaprośmy do naszego domu szczęście i pomyślność.

Feng shui w ogrodzie

Zobacz, jak wprowadzić zasady feng shui do swojego ogrodu!

Feng shui w pokoju dziecięcym

Jak urządzić pokój dziecięcy według zasad feng shui?

Feng shui na miłość!

Porządek, ład, harmonia to najważniejsze zasady feng shui. Chi to energia, która jest wszędzie, w mieszkaniu powinna swobodnie przepływać, docierać do wszystkich kątów i zakamarków. Dlatego zgodnie z feng shui sypialnia nie może być zagracona. Gromadzone niepotrzebne przedmioty, z którymi nie potrafimy się rozstać, nie pozwalają nam na pozytywne zmiany.

Jeśli chcesz zastosować feng shui w sypialni, zacznij od gruntownych porządków w sypialni, i to nie tylko powierzchownych. Jeżeli w sypialni mamy meble typu szafa czy komoda, to w nich też trzeba zrobić porządki. Wyrzucamy rupiecie, selekcjonujemy ubrania – niepotrzebne nam sukienki „jeszcze-kiedyś-się-w-nią-zmieszczę”. Odkurzamy i układamy na półkach książki, pozostawiamy tylko te bibeloty, które naprawdę kochamy i są nam niezbędne do szczęścia.

Jeśli chcemy zacząć nowy, dobry etap w naszym życiu, trzeba się pozbyć przykrych pamiątek po nieudanych dawnych związkach. Zdjęcia, prezenty, pamiątki ze wspólnych podróży – takie rzeczy powinny zniknąć, aby zrobić miejsce dla nowego uczucia. Według feng shui w sypialni niedobre są wszystkie urządzenia elektroniczne, nie powinien tam stać komputer, telewizor, czy nawet elektroniczny budzik. Sypialnia ma być pokojem, w którym odpoczywamy, więc nie należy zaburzać spokoju. Z tego samego powodu z sypialni powinny zniknąć lustra, szczególnie jeśli można zobaczyć swoje odbicie, leżąc w łóżku.

Gdy zadbamy o zmiany i harmonię w naszych wnętrzach w zgodzie z feng shui, możemy się spodziewać poprawy nie tylko w sferze związków!

Nowoczesna kuchnia z nutą orientu. Minimalistycznie i efektownie