Feng shui - jak stosować zasady feng shui w domu?

2021-07-12 11:26

Za pomocą feng shui możemy oddziaływać na wszystkie sfery naszego życia: miłość, zdrowie, harmonię, powodzenie. Wszystkie artykuły o feng shui mają na celu pokazanie nam, co powinniśmy robić, żeby poprawić swoje życie w wielu jego aspektach – żeby być zdrowym, bogatym, mieć udane życie zawodowe i rodzinne. Warto przypomnieć też, czego powinniśmy unikać i o czym pamiętać, decydując się na zastosowanie zasad feng shui w domu.

Spis treści

  1. Feng shui: co to jest?
  2. Feng shui w domu: podstawowe zasady
  3. Feng shui w ogrodzie
  4. Feng shui w pokoju dziecięcym
  5. Feng shui na miłość!

Podczas aranżacji z wykorzystaniem feng shui w domu przede wszystkim obowiązuje zasada "Niepopsutego nie naprawiaj". Po drugie, nie starajmy się aktywować wszystkich stref feng shui naraz, szczególnie w jednym pomieszczeniu. 

Feng shui: co to jest?

Feng shui to starochińska sztuka planowania i poprawiania przestrzeni. Za pomocą feng shui w mieszkaniu możemy oddziaływać na wszystkie sfery naszego życia, a więc miłość, zdrowie, harmonię, powodzenie, karierę, czy bogactwo. Feng shui mówi, żeby nie poprawiać tego, co nie jest popsute, dlatego nie stosujmy feng shui na siłę, jeżeli jesteśmy zadowoleni z jakiegoś aspektu naszego życia. Ale jeśli w Twoim życiu brakuje kogoś najważniejszego, jesteś samotna i chcesz to zmienić albo w związku nie układa się zbyt dobrze, warto nad tym popracować, także stosując zasady feng shui w sypialni.

Feng shui w domu: podstawowe zasady

1. Brudne okna – okna to oczy naszego domu, pamiętajmy o tym, aby były czyste.

2. Popsute krany – kapiące krany i zawory to, według feng shui, "uciekające" bogactwo.

3. Toaleta – zawsze zamykaj klapę sedesu! Poza względami higienicznymi według feng shui przez otwartą toaletę ucieka dobra energia, a także pieniądze. To samo dotyczy odpływów umywalek i wanny.

4. Ostre przedmioty – nie powinno się eksponować ostrych przedmiotów, np. noże powinny być pochowane w szufladach lub specjalnym stojaku-klocku. Jeżeli dostaniemy noże w prezencie, "zapłaćmy" za nie parę groszy.

5. Suche kwiaty – zarówno zasuszone bukiety, jak nie dość pielęgnowane rośliny wpływają negatywnie na energię. Jeżeli zasuszymy kwiaty, które dostaliśmy z miłości - ta miłość wyschnie i się wypali. Dbajmy o kwiaty w naszym domu – podlewajmy, odrywajmy suche listki, przesadzajmy, kiedy tego wymagają.

6. Bałagan – pierwsza zasada feng shui w domu – porządek i harmonia. Porządkujmy nie tylko to, co na wierzchu, ale też zróbmy porządek w szafach, schowkach, komodach.

7. Otwarte półki – wg feng shui zdecydowanie lepsze są półki zamknięte.

8. Szczotka na wierzchu – może przynieść do domu złe feng shui, zatem nigdy nie powinna być na wierzchu. Miejmy szczotki i miotły w domu, ale schowane.

9. Popsute przedmioty – zepsute przedmioty albo od razu naprawiajmy, albo wyrzucajmy. Chowanie takich rzeczy do naprawy „kiedyś” blokuje dobrą energię.

10. Stare graty – robiąc porządki bezlitośnie pozbywajmy się niepotrzebnych rzeczy – ubrań, w które się nie mieścimy, rzeczy, które może jeszcze kiedyś się przydadzą, pamiątek po byłych nieudanych związkach.

11. Lustro w sypialni – lustra bardzo energetyzują wnętrze, pamiętajmy, że w sypialni mamy odpocząć, zrelaksować się. Szczególnie niekorzystne jest, jeśli leżąc w łóżku. widzimy swoje odbicie w lustrze. Jeżeli mamy w sypialni duże lustro, według zasad feng shui najlepiej zasłaniać je na noc.

12. Lustro naprzeciwko drzwi – przez drzwi wpływa do naszego domu chi – energia. Jeżeli umieścimy lustro naprzeciwko drzwi, chi zostanie odbita i zamiast równomiernie rozprzestrzenić się po mieszkaniu, wypłynie z niego.

13. Wejście do domu – według zasad feng shui w domu to porządne czyste drzwi, czytelna tabliczka z numerem, wizytówka, schludna wycieraczka, działający dzwonek – zaprośmy do naszego domu szczęście i pomyślność.

Feng shui w ogrodzie

Zobacz, jak wprowadzić zasady feng shui do swojego ogrodu!

Feng shui w pokoju dziecięcym

Jak urządzić pokój dziecięcy według zasad feng shui?

Feng shui na miłość!

Porządek, ład, harmonia to najważniejsze zasady feng shui. Chi to energia, która jest wszędzie, w mieszkaniu powinna swobodnie przepływać, docierać do wszystkich kątów i zakamarków. Dlatego zgodnie z feng shui sypialnia nie może być zagracona. Gromadzone niepotrzebne przedmioty, z którymi nie potrafimy się rozstać, nie pozwalają nam na pozytywne zmiany.

Jeśli chcesz zastosować feng shui w sypialni, zacznij od gruntownych porządków w sypialni, i to nie tylko powierzchownych. Jeżeli w sypialni mamy meble typu szafa czy komoda, to w nich też trzeba zrobić porządki. Wyrzucamy rupiecie, selekcjonujemy ubrania – niepotrzebne nam sukienki „jeszcze-kiedyś-się-w-nią-zmieszczę”. Odkurzamy i układamy na półkach książki, pozostawiamy tylko te bibeloty, które naprawdę kochamy i są nam niezbędne do szczęścia.

Jeśli chcemy zacząć nowy, dobry etap w naszym życiu, trzeba się pozbyć przykrych pamiątek po nieudanych dawnych związkach. Zdjęcia, prezenty, pamiątki ze wspólnych podróży – takie rzeczy powinny zniknąć, aby zrobić miejsce dla nowego uczucia. Według feng shui w sypialni niedobre są wszystkie urządzenia elektroniczne, nie powinien tam stać komputer, telewizor, czy nawet elektroniczny budzik. Sypialnia ma być pokojem, w którym odpoczywamy, więc nie należy zaburzać spokoju. Z tego samego powodu z sypialni powinny zniknąć lustra, szczególnie jeśli można zobaczyć swoje odbicie, leżąc w łóżku.

Gdy zadbamy o zmiany i harmonię w naszych wnętrzach w zgodzie z feng shui, możemy się spodziewać poprawy nie tylko w sferze związków!

Nowoczesna kuchnia z nutą orientu. Minimalistycznie i efektownie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE