Drzwi rewersyjne do przedpokoju w stylu minimalistycznym

2024-01-03 15:29 Materiał sponsorowany

We wnętrzach coraz częściej stawiamy na prostotę, funkcjonalność i elegancję. Lubimy styl minimalistyczny. Jak, w tym stylu, urządzić idealny przedpokój? Kluczową rolę pełnią drzwi.

ERKADO - drzwi rewersyjne Altamura Lux
Autor: materiały prasowe ERKADO ERKADO - drzwi rewersyjne LUX 212. Biały intarsja 213 bezprzylgowa czarna ościeżnica, czarna klamka, listwa przypodłogowa czarna

Spis treści

  1. Przedpokój w stylu minimalistycznym. Jakie drzwi wybrać?
  2. Co to są drzwi rewersyjne?
  3. Prostota i funkcjonalność
  4. Drewno, zieleń i neutralne barwy
  5. A może biel?
  6. Drzwi do loftowego wnętrza

Minimalistyczne wnętrza uspokajają i wyciszają, warto więc zadbać o spokój już od progu. Prostota widoczna od wejścia łagodzi stres i pozwala odpocząć. Urządzając przedpokój w prostym, harmonijnym stylu wybieramy odpowiednie kolory ścian, podłogi, drzwi, meble i dodatki. Pamiętajmy o spójności wnętrza. Jeśli drzwi zostaną odpowiednio dobrane do pozostałych elementów wykończenia zyskamy spójny wygląd całego domu.

Przedpokój w stylu minimalistycznym. Jakie drzwi wybrać?

Wybierając drzwi wewnętrzne kieruj się zasadą, że w pomieszczeniu powinny dominować maksymalnie 2-3 barwy. Co istotne, dopasowanie to dotyczy kilku wnętrz, np. sypialni i salonu bądź przedpokoju, z którymi się łączy. Barwa drzwi wewnętrznych zawsze musi pasować do jakiegoś elementu: do ściany, podłogi lub mebli. Popularnym rozwiązaniem są drzwi w kolorze drewna, jednak musimy pamiętać o właściwym dopasowaniu odcienia. Coraz częściej jednak we wnętrzach minimalistycznych montujemy drzwi w rożnych kolorach i z ciekawymi detalami: intarsjami z metalu czy stylowymi frezami.

W jasnych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się drzwi w jasnych odcieniach: białe bądź jasne rodzaje drewna. Jasne drzwi pasują także do pomieszczeń w zdecydowanych, ciepłych kolorach. Na ciemniejszy akcent w postaci skrzydła drzwiowego możemy zdecydować się, gdy będzie korespondował z innymi elementami, takimi jak meble, czy dodatki: lustro w czarnej bądź złotej ramie, komoda czy oświetlenie w konkretnych kolorach. Warto więc przed zakupem poznać ofertę drzwi dostępnych na rynku.

Co to są drzwi rewersyjne?

Idealnym rozwiązaniem do jasnych i funkcjonalnych wnętrz będą drzwi rewersyjne. Są to skrzydła bezprzylgowe, które otwierają się do wewnątrz pomieszczeń, a z zewnątrz tworzą jednolitą płaszczyznę z ościeżnicą.

Bezprzylgowe drzwi rewersyjne możemy wybierać spośród wielu modeli, które wyraźnie podkreślą styl naszego domu, już od progu. W zależności od kolorystyki w pomieszczeniach, w tym w przedpokoju, wybierzmy kolory i wzory wpisujące się w obecne trendy: białe, szare, gładkie, matowe, z przeszkleniami lub bez. Obecnie nawet uchwyty dopasujemy do własnego indywidualnego stylu, mogą być one np. w kształcie prostokątów lub kół.

Prostota i funkcjonalność

W kolekcji Altamura Lux firmy ERKADO znajdziemy bezprzylgowe drzwi rewersyjne, które już od progu będą zachwycać swoja prostotą. Zawiasy ukryte są w skrzydle i ościeżnicy, co sprawia, że drzwi idealnie wpasowują się w nowoczesny wystrój wnętrza. Dostępne są w wielu eleganckich kolorach do wyboru. Krawędź skrzydła wykończona jest w tym samym kolorze co skrzydło. Złota wstawka dekoracyjna zlicowana z powierzchnią skrzydła to świetny minimalistyczny dodatek dekoracyjny wnętrza.

Skrzydło drzwiowe jest lekkie i jednocześnie wytrzymałe, a dzięki zaimpregnowaniu warstwy dekoracyjnej w żywicach, okleina uzyskuje wysoką odporność na uderzenia, ścieranie, zadrapania oraz wysokie temperatury i promieniowanie UV. Złote dodatki we wnętrzu w postaci lampy, osłony donicy, czy obramowania lustra będą doskonale korespondować z prostotą drzwi z kolekcji Altamura.

Drewno, zieleń i neutralne barwy

Jeśli w naszym wnętrzu dominować będzie kolory naturalne, drewno i biel, doskonałym rozwiązaniem będą drzwi z kolekcji Uno premium. Białe, lub w kolorze drewna Dąb Natur drzwi rewersyjne będą współgrać z neutralnymi barwami i zielonymi roślinami.

A może biel?

Proste, minimalistyczne wnętrze często kojarzy się z bielą. Jeśli nie chcemy wprowadzać zbyt wielu kolorowych akcentów do naszego wnętrza, warto wybrać białe drzwi. Białe drzwi i drewniana podłoga to bardzo dobrana para. Znakomicie prezentują się również białe drzwi do ciemnej podłogi - rozjaśniają przestrzeń i ją optycznie powiększają Ponadczasowa biel pasować będzie do każdej przestrzeni, koloru ścian i podłóg. Bezprzylgowe białe drzwi rewersyjne z kolekcji Milda czy Sylena to dobry wybór. Lekkie i eleganckie, świetnie sprawdzą się w korytarzu czy przedpokoju.

ERKADO - drzwi rewersyjne Milda
Autor: materiały prasowe ERKADO ERKADO - drzwi rewersyjne Milda

W kolekcji Sylena i Milda możemy twórczo zestawiać z różnymi wariantami z serii w całym mieszkaniu. Do wyboru jest tu kilka wariantów pojedynczej linii pionowej, kompozycja czterech linii poziomych lub stylizowany rysunek płycin z geometrycznym charakterem. Całość pokrywa lakier w odcieniu bieli tytanowej, nanoszony w technologii UV, która podnosi wytrzymałość powłoki i zapobiega żółknięciu. Modele z kolekcji Sylena zaprojektowane przez zespół ERKADO podkreślą zatem bardzo nowoczesny charakter apartamentu czy domu. Delikatne pionowe frezy z nutą rustykalną już od progu zachęcą do wejścia dalej a technologia ich wykonania pozwoli cieszyć się nimi przez lata. Baw się kolorami, zestaw biel z zielenią ścian, czy welurowym siedziskiem w odcieniu beżu, bądź modnymi lamelami ściennymi.

ERKADO - drzwi rewersyjne Sylena
Autor: materiały prasowe ERKADO ERKADO - drzwi rewersyjne Sylena

Drzwi do loftowego wnętrza

Jeśli remontujesz wnętrze w kamienicy, bądź lubisz minimalistyczny styl z odrobiną dekadencji, doskonałym elementem wystroju będą delikatne, elegancko frezowane drzwi rewersyjne Anubis 5. To połączenie dawnego, tradycyjnego rzemiosła z nowoczesną lekkością minimalizmu. Drewniana podłoga, jasne ściany, duże lustro z łukowym wykończeniem nawiązującym do frezu wprowadzą już od wejścia w klasyczną elegancję i prostotę.

Przy urządzaniu wnętrza pamiętaj o tym, żeby już od wejścia czuć się jak u siebie. Każdy element wystroju wnętrza, ściany, podłogi, drzwi i meble mają sprawiać, że mieszkanie będzie twoją własną oazą. Zastanów się więc, jaki jest twój własny styl?