Domowy klimat w nowoczesnej aranżacji wnętrz. Warto zobaczyć!

2016-08-02 20:08 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią w stylu nowoczesnym z jednym trochę nieoczekiwanym detalem. To właśnie ten element aranżacji salonu wprowadza rodzinne ciepło do stylu nowoczesnego. Zobaczcie jak łatwo można ocieplić białe ściany i styl nowoczesny w aranżacji salonu.

Aranżacja salonu z kuchnią i jadalnią spełniła wszystkie pomysły i wymagania inwestorów. Współpraca właścicieli mieszkania i architektów ze studia projektowego IdeaByMag przebiegała wzorowo. Komunikacja w obie strony była idealna, dzięki czemu powstało wnętrze spełniające oczekiwania obu stron. Wygodny salon w stylu nowoczesnym zaskakuje jednym elementem trochę z innej bajki. Jest nim tradycyjny w formie fotel, jednak we współczesnym wydaniu…

Aranżacja salonu z kuchnia i jadalnią z meblem z innej bajki

Na pierwszy rzut oka jest to aranżacja salonu wygodnego, rodzinnego, spełniającego wymagania inwestorów. Jednak jeden szczegół wyróżnia tę aranżację spośród wielu innych. Jest to fotel, w bardzo tradycyjnej formie jednak w nowoczesnym obiciu. Inspirowany typowym „uszakiem” fotel w żółtym kolorze przywołuje na myśl wieczory spędzane w wielopokoleniowej rodzinie z babcią robiącą na drutach lub dziadkiem czytającym gazetę na wygodnym fotelu, przy lampie podłogowej rzucającej poświatę ciepłego światła w salonie. Żółty kolor obicia fotela podkreśla szarą sofą, dywan i antracytową ścianą. Pomiędzy kuchnią i salonem znalazło się miejsce na jadalnię. Nowoczesny biały stół, czarne krzesła – ikony designu oraz nowoczesna lampa z czarnym abażurem sprawiają, że aranżacja salonu ma bardzo rodzinny charakter.

Czytaj też: mały salon w stylu retro

Modna aranżacja białej kuchni połączonej z salonem

Biała kuchnia mimo, że połączona z salonem jest całkowicie zeń niewidoczna. Jest to bardzo komfortowa sytuacja – ewentualny kuchenny rozgardiasz jest kompletnie niewidoczny z salonu. Białe szafki i drewniane blaty stały się już synonimem nowoczesnej ale domowej kuchni. Elementem dodającym modnego sznytu białej kuchni są cementowe płytki na podłodze. Swoją kolorystyką łączą wszystkie kolory bazowe występujące w aranżacji salonu z kuchnią. Te same cementowe płytki  pojawiają się także na podłodze w przedpokoju.

Czytaj też: biała kuchnia, jak połączyć stare z nowym

Aranżacja białej łazienki w stylu nowoczesnym

Biała łazienka jest właściwie kwintesencją stylu nowoczesnego.  Nie jest jednak sterylna. A to dzięki drewnianym detalom wykończeniowym i szafce pod umywalką. Na eleganckich i pojemnych, podświetlanych półkach przy wannie, właściciele mogą ustawiać kosmetyki i dekoracje. Pojemne szafki pod umywalką, z szufladami, pomieszczą w sobie wszystkie potrzebne na co dzień kosmetyki, suszarkę do włosów, zapasowe ręczniki i całe mnóstwo akcesoriów. Dzięki takiemu rozwiązaniu na blacie przy umywalce łatwo jest utrzymać porządek i czystość.