Wianki świąteczne na drzwi. Zrób to sam na Boże Narodzenie

Wianki świąteczne świetnie dekorują drzwi, ale też ściany czy okna. Jak zrobić piękny wianek bożonarodzeniowy? Poniżej czeka instrukcja zrób to sam. Sprawdź, jak wprowadzić świąteczny nastrój w domu!

Dekoracje świąteczne: wianki na drzwi
Dekoracje świąteczne: wianki na drzwi
Dekoracje świąteczne: wianki na drzwi
Dekoracje świąteczne: wianki na drzwi
Dekoracje świąteczne: wianki na drzwi

Wianki świąteczne można wykonać samodzielnie. W zrób to sam pokazujemy, jak zrobić świąteczny wianek. Kasia, autorka świetnych pomysłów na dekoracje wnętrz oraz właścicielka sklepu internetowego Tendom.pl., zachęca do ich wykonania. To naprawdę nic trudnego!

Wianki świąteczne: pomysł na dekoracje bożonarodzeniowe

Wianki świąteczne pięknie ozdobią dom i podkreślą bożonarodzeniowy klimat. Z czego można zrobić takie ozdoby świąteczne? Przeszukajcie zakamarki – wszelkie wstążki, koronki, guziki, sztuczne kwiatki, bombki czy koraliki mile widziane – przekonuje Kasia. – Bazę świątecznego wianka możemy zrobić samodzielnie z gałązek albo kupić gotową z wikliny, żarnowca czy styropianu. Dobierając odpowiednie ozdoby świąteczne, tj. bombki, wstążki, koraliki, stworzymy cacko na Boże Narodzenie lub karnawał. Świąteczne dekoracje wieszajmy na drzwiach, oknach, ścianach wewnętrznych i zewnętrznych – niech cieszą oko zwłaszcza w święta!

Jak zrobić wianki świąteczne?

Jeśli nie masz czasu i cierpliwości do robienia dekoracji świątecznych, aby ułatwić sobie zadanie, sięgnij po gotowy wyrób (propozycje z Tendom.pl). Warto jednak spróbować swoich sił: zyskasz ozdobę świąteczną jedyną w swoim rodzaju, najpełniej odzwierciedlającą twoją osobowość. Całą instrukcję krok po kroku, jak wykonać wianek świąteczny, pokazujemy w galerii zdjęć.

Materiały potrzebne do zrobienia wianka na święta:

  • wianek wiklinowy gotowy lub wykonany z gałązek,
  • wstążka,
  • suszki,
  • szyszki,
  • bombka,
  • koraliki i inne ozdoby,
  • miękki drut,
  • nożyczki,
  • pistolet do kleju na gorąco.

Jak zrobić wianki świąteczne na drzwi?

Do przygotowania wianka na drzwi potrzebne będą: gotowy wianek z jedliny opkleciony jutą, szyszki, kolorowe bombki, ceramiczne aniołki, elementy dekoracyjne takie jak kuleczki czy serduszka, kolorowa wstążka i klej do klejenia na gorąco.

Przygotowanie wianka zaczynamy od zrobienia zawieszki ze wstążki. Następnie przygotujmy dwie kokardy i przyklejmy je do wianka. Kolejnym krokiem będzie przyklejanie poszczególnych elementów dekoracyjnych.

W zrób to sam prezentujemy, jak zrobić ładną ozdobę świąteczną samodzielnie. Obejrzyjcie nasz film instruktażowy i zobaczcie, jak zrobić wiszący świąteczny wianek na drzwi. Tego typu stroiki możemy też powiesić na ścianie czy położyć na stole.

Ocena: 0
Zdjęcia: GettyImages

POLECANE ARTYKUŁY