Nasze wnętrza zimową porą zyskują na niesamowitości – ciepłe światło płomieni z kominka, miękkie tekstylia i skóry na podłodze oraz liczne latarenki na tealighty rozpraszają szybką szarówkę i wczesne wieczory za oknami. Ta przyjemna pora długiego popołudnia i wieczoru w domowym zaciszu, otulona miękkim światłem i ciepłymi materiałami narzut, pledów i pokrowców na meble sprawia, że przebywanie w domu sprawia niekłamaną przyjemność. W jaki sposób możemy wykorzystać świąteczne dekoracje do aranżacji przestrzeni różnych pomieszczeń w domu? Przekonaj się jak dzięki drobnym dekoracjom świątecznym wprowadzić można do każdego wnętrza klimatyczną aurę i dozę przytulności.

Świąteczna dekoracja: światełka choinkowe inaczej

Popularne lampki i światełka choinkowe w jednolicie ciepłym, zbliżonym do koloru płomyków odcieniu światła, możemy wykorzystać w dekoracji wnętrz na wiele sposobów. Światełka choinkowe możemy rozciągnąć wokół regału z książkami, wzdłuż framugi drzwi wejściowych do pomieszczenia czy wybranego narożnika we wnętrzu. Również „ubrana” w światełka bezlistna gałązka, umieszczona w przeziernym, szklanym wazonie na sypialnianej komodzie stworzy niesamowity rodzaj nocnej lampki, świecącej niezwykle onirycznym, klimatycznym światłem.

Świąteczna dekoracja: klimatyczne latarenki

Popularne w stylu skandynawskim stateczne lampiony i podwieszane latarenki na tealighty (bezpieczniejsze wersje świeczników) doskonale odnajdują się w zimowych aranżacjach wnętrz. Ustawione pojedynczo bądź w grupie innych latarenek czy subtelnie białych świec na blacie komody, toaletki czy kredensu, stworzą subtelną łunę ciepłego światła we wnętrzu. Na dekoracyjne lampiony do wnętrz wykorzystać też możemy ładniejsze słoiki po dżemach i przetworach. Ozdobione delikatną koronką bądź przewiązane materiałową wstążką stanowią same w sobie atrakcyjną dekorację do klimatycznego wnętrza. Po zapaleniu w nich neutralnego tealighta ich uroda rozbłyska w szklanych pryzmatach rozrzuconych wokół.

Świąteczna dekoracja: cynowe naczynia

Cynowe sosjerki, dzbanuszki i patery, które często znaleźć możemy w naszych domach, doskonale sprawdzają się jako podstawa dla świątecznych dekoracji. Zielone kompozycje z iglaków czy choćby ułożone w jednej przestrzeni kompozycje ze świeczek, szyszek i orzechów, wprowadzają przyjemny akcent do aranżacji każdego wnętrza w domu. Posrebrzane bądź cynowe naczynia w roli osłonek do świątecznych kwiatów (np. popularnej gwiazdy betlejemskiej czy kwitnącego tylko zimą „grudnika”) dodadzą odświętnego charakteru kompozycji kwiatów doniczkowych na parapecie. Warto też wykorzystać w nietypowy sposób klasyczne patery na ciasta czy szklane bomboniery – ułożyć na nich kompozycje z tealightów, świerkowych gałązek, nabitych goździkami pomarańczy czy oryginalnych bombek (np. z krochmalonej koronki).