Świąteczna dekoracja stołu jest nie tylko elementem dekoracyjnym we wnętrzu, ale przede wszystkim zachęca do celebrowania posiłków. Warto więc zadbać o każdy najmniejszy detal, który ma niemały wpływ na końcowy wyraz aranżacji. Nakrycie stołu na Święta, podczas wigilijnej kolacji stanowi element integracyjny, wokół którego domownicy jednoczą się i spędzają bezcenne chwile w gronie najbliższych.

Dekoracja stołu na Święta: biel z akcentem czerwieni

Przodującym kolorem w świątecznej dekoracji stołu jest czysta biel. Króluje ona w aranżacji, będąc jednocześnie idealnym tłem dla akcentów w kolorze mocnej czerwieni. Te, pojawiają się zarówno w formie wstążek, ściereczek czy elementów zastawy. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie czerwonych jabłuszek, które zostały oświetlone girlandą. Drobne zawieszki z bożonarodzeniowymi akcentami nadają dekoracji stołu odświętny charakter. Przymocowane chociażby do miseczki z cukrem są dodatkowym elementem rozweselającym całą aranżację.

Świąteczne nakrycie stołu: z dbałości o detal

W prezentowanej dekoracji stołu na Święta, rytm aranżacji nadaje klasyczna biała porcelana oraz przekazywane z pokolenia na pokolenie kryształy. Metalowe świeczniki, które dawno temu przyjechały z Holandii, teraz idealnie wpisują się w świąteczną dekorację stołu. Całość aranżacji ocieplają oryginalne lampiony, których rolę idealnie odgrywają duże słoje. Absolutnie wyjątkowy klimat przestrzeni dodaje skrzący się w tle ogień w kominku, na którym w domownicy wieszają pierniki ceramiczne oraz z masy solnej barwionej kakao. Tłem dla dekoracji stołu na Święta jest przepiękny kredens, w którym Pani Domu eksponuje swoje naczynia i karafki z nalewkami własnej roboty.