Ozdoby świąteczne to nie tylko bombki choinkowe, ale stroiki, wianki, sople czy gwiazdy rozwieszane w całym domu. Tradycyjną już ozdobą świąteczną są też żywe rośliny przystrojone miniaturowymi ozdobami lub w dekoracyjnych donicach.

Złote ozdoby świąteczne w wersji nowoczesnej

Dekoracje bożonarodzeniowe, tak jak nasze domy mogą być w rożnych stylach i kolorach. Jednym z najchętniej wybieranych kolorów ozdób świątecznych jest kolor złoty. Pasuje do większości wnętrz nowoczesnych i tradycyjnych. We wnętrzach nowoczesnych kolor złoty sprawdza się jako ten jedyny lub w połączeniu z bielą. Dekoracje wtedy stają się szykowne i delikatne. Złote ozdoby mogą być błyszczące i mieniące się szklanym lub cekinowym blaskiem, idealne do wnętrz glamour lub mogą być matowe i stonowane, pasują wtedy do wnętrz nowoczesnych, stonowanych. Świetnie wygląda też połączenie matowego i błyszczącego złota. Nie bójmy się bawić fakturami, nagrodą może być naprawdę efektowna dekoracja świąteczna.

Złote ozdoby świąteczne w wersji tradycyjnej

Jeśli jesteśmy zwolennikami tradycji i jeden kolor to za mało, możemy śmiało w ozdobach świątecznych łączyć złoto z czerwienią – to już klasyk świątecznych dekoracji. Takie połączenie barw doskonale sprawdza się w dekoracjach świątecznego stołu, stroikach czy wiankach, które zawieszamy na drzwiach lub w oknach. Złotymi wstążkami możemy dekorować donice z czerwoną gwiazdą betlejemską lub dostojne amarylisy.

Złote ozdoby świąteczne to także blask świec

Złoty świąteczny blask to także dekoracyjne oświetlenie, którego nie może zabraknąć w naszych domach. Jako ozdoby świąteczne rozwieszajmy więc lampki choinkowe, stawiajmy świece w pięknych świecznikach i lampionach, a czas oczekiwania na święta i choinkę minie bardzo szybko i miło.