Kwiaty w sposób chyba najsubtelniejszy, a jednocześnie najbardziej dekoracyjny uatrakcyjniają wnętrza naszych domów na wiosnę i na święta! Jak atrakcyjnie eksponować kwiaty cięte, aby nasze mieszkanie nabrało odświętnego charakteru i oddechu po długiej zimie? Zainspiruj się naszymi propozycjami!

Naturalne dekoracje: flakoników cały zbiór

Kto powiedział, że wszystko w życiu musi być do pary? Nie musi! Również i w kwietnych dekoracjach patchworkowe zasady są jak najbardziej très chic! Zestaw ze sobą różnej wielkości szklanki i flakony z przeziernego szkła i dopasuj do nich pojedyncze egzemplarze różnych gatunków wiosennych kwiatów. Ustaw taką kompozycję w widocznym i świetlistym miejscu (na parapecie, posrebrzanej tacy na kredensie) i delektuj sie pięknymi pryzmatami światła przebijającego się przez szkło i wodę. Podobny efekt dadzą zawieszone na kolorowych tasiemkach z materiału różnokształtne, przezroczyste naczynia laboratoryjne. Wypełnione delikatnie wodą i uzupełnione pojedynczym kwiatem, niczym bańki mydlane zdobić będą okno bez zbędnych wtedy firanek. Subtelne refleksy świetlne na ścianach i kwietna dekoracja w oknie to prawdziwie magiczna dekoracja świąteczna!

Naturalne dekoracje: kompozycje skrzynkowe

Ciekawymi pomysłami są aranżacje "zupełnie nie oczywiste", jak na przykład kompozycja pojedynczo lub najwyżej potrójnie umieszczonych kwiatków w naczyniu ukrytym w ... kłębek wełny. Kilka takich wełnianych wazonów zestawionych w ramach jednej skrzynki bądź tacy z wysokim rantem, przyda prawdziwie oryginalnego looku naszemu wnętrzu.

Naturalne dekoracje: cebulowe zawieszki

Rośliny cebulowe, takie jak hiacynty, żonkile czy tulipany, bardzo pięknie i efektownie rozwijają się w przezroczystych naczyniach, wyposażone jedynie w adekwatną ilość wody niezbędnej dla prawidłowego ich rozwoju. Kompilację kilku takich cebulek umieszczoną w jednym np. słoiku, po rozkwicie kwiatków umiejscowić możemy w widocznym miejscu (na stole, parapecie lub na półce z książkami), lub zawiesić na gwoździu, pod obrazem lub przy drzwiach jako lewitujący wazon z kwieciem. Pamiętać przy tym należy, że równie naturalne jak same kwiaty powinny być i akcesoria, które wokół nich występują (naturalny sznurek do zawieszenia, bądź materiałowa wstążka dla dekoracji).