Jedym z aktualnych trendów w urządzaniu wnętrz jest unowocześniona odsłona stylu klasycznego. Jeśli więc twój salon jest w stylu klasycznym, czyli urządzony jest w stonowanej kolorystce, wyposażony w eleganckie, dekoracyjne meble warto pomyśleć o aranżacji stołu dostosowanej do pomieszczenia. Co będzie potrzebne do nakrycia stołu w stylu klasycznym? Elegancki, jasny lub biały obrus, kilka dekoracyjnych  kryształów, srebrne świeczniki, długie, smukłe, białe świece, srebrne lampiony, biała zastawa, kryształowe kieliszki i oczywiście bukiet świeżych kwiatów. W naszej stylizacji dekoracyjne elementy utrzymane są w spójnej kolorystyce.

Dekorujemy  stół karnawałowy w stylu klasycznym

Aranżację stołu na karnawałowe domowe przyjęcie w stylu klasycznym zacznij od rozłożenia idealnie wyprasowanego białego lub w kolorze ecru obrusa. W centralnym miejscu postaw wazon z bukietem świeżych kwiatów. Teraz zacznij ustawiać srebrne świeczniki  i lampiony. Pamiętaj, że szczególnie w stylu klasycznym ważna jest różnica wysokości poszczególnych elementów kompozycji. 

Czytaj też: aranżacja stołu w stylu glamou z różowym złotem

Wysokości świeczników, lampionów i kwiatów powinny się różnić i płynnie przechodzić. Ostatnim etapem jest równe ułożenie białych eleganckich talerzy, idealnie wypolerowanych sztućców i kryształowego szkła. Jak zawsze w stylizacjach, diabeł tkwi w szczególe, dlatego pomysł na dekoracje stołu w stylu klasycznym podkreślą dekoracyjne obrączki na lniane (lub bawełniane) ładnie złożone serwetki.

Czytaj też: sylwester w domu: proste przepisy na drinki