Jak zrobić proste dekoracje wielkanocne: zając wielkanocny na patyku ZRÓB TO SAM

Jak samodzielnie wykonać proste i efektowne dekoracje wielkanocne? W przedświątecznej gonitwie w cenie są szybkie i dekoracyjne rozwiązania. Zabawne, wiosenne dekoracje wielkanocne z papieru to strzał w dziesiątkę dla zabieganych wielbicieli pięknych detali. Zobacz, jak szybko wykonać wielkanocnego zająca na patyku!

Proste dekoracje wielkanocne: zając na patyku
Proste dekoracje wielkanocne: zając na patyku
Proste dekoracje wielkanocne: zając na patyku
Proste dekoracje wielkanocne: zając na patyku
Proste dekoracje wielkanocne: zając na patyku

Wielkanoc nie może się obyć bez świątecznych motywów baranka, kurczaczka i zająca wielkanocnego! Dbając o tradycyjną oprawę świątecznego wnętrza i nie tracąc zbyt wiele cennego, przedświątecznego czasu, warto postawić na proste, ale efektowne dekoracje wielkanocne. Zobacz jak szybko i zgodnie z trendami wykonać zająca wielkanocnego na patyku.

Jak zrobić zająca wielkanocnego: dekoracja na patyku

Proste dekoracje wielkanocne niosą ze sobą największe pokłady wzruszeń i rozczuleń. Do tego z łatwością wykonamy je wspólnie z dziećmi, które będą miały z tej okazji niesamowitą frajdę. Do przygotowania wielkanocnego zająca na patyku potrzebne będą:

- gruby filc w kolorze czarnym (alternatywnie szablon arkuszu papieru w dwustronnie czarnym kolorze),
- ołówek,
- nożyczki,
- drewniane patyczki (np. do szaszłyków),
- samoprzylepne kwadraciki do podklejania fotografii,
- klej na gorąco (lub klej vikol).

Jak zrobić zająca wielkanocnego: KROK PO KROKU

Na kartce papieru narysuj ołówkiem obrys zająca (możesz go odrysować z gotowego szablonu lub poprosić kogoś o pomoc w narysowaniu ładnej zajęczej postaci). Dokładnie wytnij. Szablon przyłóż do filcu w kolorze czarnym (lub kartonu w analogicznym kolorze czarnym) i dwa razy odrysuj postać zająca.

Czytaj też:

Jak zrobić kurczaczka z wełny >>>

Jak zrobić baranka wielkanocnego >>>

Odrysowane bliźniacze postaci zajęcy dokładnie wytnij. Do jednej ze stron zajęczego kształtu z filcu lub kartonu przyklej klejem na gorąco (ewentualnie klejem vikol) drewniany patyczek. Po tej samej stronie, w rozproszonej odległości, przyklej kilka dwustronnie klejących kwadracików piankowych do podklejania fotografii. Następnie złóż ze sobą bliźniaczą wersję zająca z filcu lub kartonu i delikatnie dociśnij obie połówki do siebie. Nasza prosta i szybka dekoracja wielkanocna z zającem na patyku gotowa! Warto włączyć rodzinę i bliskich do wspólnego dekorowania domu na święta wielkanocne. Spędzając wspólnie czas, uczymy się zarówno nowych rzeczy, jak i bycia ze sobą nawzajem.

Więcej pomysłów na dekoracje wielkanocne [GALERIE ZDJĘĆ]

 

 

Ocena: 5
Tekst: Agnieszka Zawadzka Zdjęcia: agencjafree / living4media

POLECANE ARTYKUŁY