Dekoracja stołu na Wigilę w trzech stylach: jak niedrogo i ładnie nakryć stół na Boże Narodzenie

 Dekoracja stołu

Pierwsza świąteczna dekoracja stołu, to stół ubrany tradycyjnie.

Fot. Marcin Czechowicz

Przygotowaliśmy trzy piękne dekoracje stołu na Wigilię. Zobacz jak niedrogo i ładnie nakryć do świątecznego stołu. Sprawdź, jakie lubisz świąteczne dekoracje - w stylu tradycyjnym, nowoczesnym, czy glamour? Obejrzyj zdjęcia i pomysły na świąteczny stół, niech cię zainspirują do wykonania dekoracji na święta we własnym mieszkaniu. Do naszych bożonarodzeniowych dekoracji stołu użyliśmy naczyń i ozdób świątecznych z IKEA.

Wolisz, by zagościła tradycja i natura na świątecznym stole, czy raczej dekoracje stołu na Wigilię eleganckie i całe w blasku? Zobacz i oceń nasze propozycje na świąteczne dekoracje.

Pierwsza dekoracja stołu na Wigilię: tradycyjnie na święta

Pierwsza dekoracja stołu na Wigilię, to stół ubrany tradycyjnie. Zapachniało sosnowymi szyszkami ułożonymi na obrusie i leśnymi grzybami z gorących wigilijnych uszek. Biała porcelana lśni na czerwonym tle jak śnieg. Choć za oknem zima, wieczór wigilijny zapowiada się bardzo ciepły. Takie dekoracje stołu pamiętamy z najmilszych wspomnień. Czerwony obrus, biała zastawa, stroiki świąteczne ubrane w szyszki. Klimat rodzinnych świąt Bożego Narodzenia zapamiętany z dzieciństwa oddaliśmy w naszej aranżacji stołu.

POTAWY WIGILIJNE: zobacz świąteczne przepisy

Deoracja stołu: tapeta Frutto Proibito, Cole & Son, szyszki, Impresje Home Collection; tkanina na obrus z kolekcji Amalienborg, Designers Guild, Decodore; miska Kardemumma, ceramika porowata, chochla do zupy Favorit, bulionówka Fjällbjörk, talerzyk Charmör, półmisek Nysnö, sztućce Lyft, taca Bärbar, świecznik Rönås, serwetnik Nysnö - kupione w IKEA.

 Dekoracja stołu na święta

Druga dekoracja stołu: święta pełne blasku.

Fot. Marcin Czechowicz

Druga dekoracja stołu na Wigilię: elegancja na święta

Do stworzenia eleganckiego nakrycia stołu na Wigilię nie potrzebujesz tradycyjnie zdobionej porcelany. Prosta, gładka też nabierze odświętnego wyrazu dzięki serwetkom i szkłu w niebanalne graficzne wzory. Dekoracja stołu na Wigilię tworzy uroczysty nastrój. Wszystko się mieni, kusi, czaruje. Światło świec odbija się w błyszczącej powierzchni stołu, obrączkach do serwetek, lustrzanej paterze, pokrywając je złotym blaskiem. Piękna dekoracja stołu nie oznacza drogo. Szklanki z fakturą koronki i ażurowa misa oraz świeczniki dodają uroku nakryciu z gładkimi talerzami i sztućcami. To świąteczne ozodby z IKEA, które są na każdą kieszeń.

Dekoracja stołu: tapeta Pali, Manuel Canovas, stolik Beverly Hills, Eichholtz, Impresje Home Collection; talerz Dinera, sztućce Bildad, szklanki Nysnö, druciana misa Trådig, świecznik Trådig, serwetki Nysnö, pierścienie do serwetek Spalt, świeczka zapachowa - kupione w IKEA.

Trzecia dekoracja stołu na Wigilię: świąteczne słodkości

Pierniki i makowce to za mało na świątecznym stole. W tym roku na świąteczny deser proponujemy mufinki z kremem. Łatwe i szybkie do  zrobienia. A ich dekorowanie to świetna zabawa dla całej rodziny. Tak apetyczna dekoracja stołu wprawi nas w doskonały humor. Atmosferę podgrzewa kolorowy obrus. Świątecznym akcentem są kwiaty poinsecji. Żeby feerię barw na stołe nieco uspokoić, wybraliśmy kieliszki i talerze z przezroczystego szkła oraz białe proste filiżanki do kawy.


Dekoracja stołu na Wigilię: tapeta Woods, Cole & Son, Impresje Home Collection; tkanina na bieżnik z kolekcji Taillandier, Designers Guild, Decodore; patera, talerzyki Arv Bröllop, kieliszki Närhet, filiżanka ze spodkiem do espresso, świecznik Rönås - do kupienia w IKEA.

 Dekoracja stołu na święta

Trzecia dekoracja stołu: świąteczne słodkości

Fot. Marcin Czechowicz

Ocena: 0
Tekst: Magdalena Majewska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY