Dekoracja okien w salonie: motywy wielkich kwiatów na zasłonach. Trendy 2016!

2016-04-11 14:13

Kwiatowe wzory w dekoracji okna to trend, który w tkaninach utrzymuje się od jakiegoś czasu. I nic nie wskazuje na to, że miałby w najbliższej przyszłości zniknąć, bo moda na dekoracje okienne nawiązujące do natury i botanicznych wzorów cieszy się dużą popularnością. Kwiaty w oknach wprost z ogrodu wkraczają do naszych salonów, sypialni i jadalni. Dzięki nim w mieszkaniach jest kolorowo, wiosennie, energetycznie i bajecznie. Aż chce się żyć!

Motywy kwiatowe w dekoracji okna, w tkaninach i tapetach są wyjątkowo wdzięcznym elementem dekoracyjnym. Są w stanie ożywić każde, nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze. Doskonale pasują do stylu boho, romantycznego, rustykalnego czy vintage. Idealnie komponują się ze stylem glamour, klasycznym ale też industrialnym i miejskim. Nic w tym dziwnego, bo kwiaty, wraz ze swoimi barwami, wnoszą do naszych wnętrz dobrą energię i ożywiają je jak żadna inna dekoracja okna.

Dekoracja okna: kwiaty w rozmiarze XXL 

Tej wiosny wnętrza naszych mieszkań wypełniają soczyste kolory tkanin dekoracyjnych i tapet. Kwiaty na nich wyglądają jakby były wyjęte wprost z egzotycznej bajki lub z etnicznego wzoru. Są wielobarwne, duże, wyraźne. Modne obacnie przeskalowane motywy kwiatowe na zasłonach i firanach, do złudzenia przypominają impresjonistyczne dzieła malarzy, niczym przed momentem muśnięte pędzlem, z rozlaną na tkaninie wodną akwarelą.

Dekoracja okna: łączenie wzorów

Wciąż modne jest łączenie różnych, z pozoru niepasujących do siebie wzorów – w tym kwiatowych na poduszkach, narzutach i tkaninach obiciowych. Istnieje wprawdzie ryzyko, że możemy podczas dekoracji naszego wnętrza zahaczyć o kicz, ale są sprawdzone sposoby, aby tego uniknąć. Jednym z nich może być znalezienie w feerii barw i wzorów części wspólnej czyli koloru, który, niczym spinająca klamra, będzie się powtarzał w różnych tkaninach. Innym, równie często spotykanym sposobem, jest powtarzanie się różnych odcieni w ramach tej samej tonacji barw i wzajemnie się ich uzupełnianie. Nie bójmy się zatem motywów kwiatowych we wnętrzach i śmiało zestawiajmy wzory. Przeskalowane, wielobarwne i ukazane z fotograficzną precyzją wielkoformatowe reprinty na zasłonach w dekoracji okna z pewnością poprawią nam nastrój i dodadzą energii domownikom.