Czy pomarańczowy pokój może być ładny? Miałam wątpliwości, ale te zdjęcia mnie przekonały

2022-09-30 11:26

Wiele firm co roku, zwykle właśnie jesienią, po przeanalizowaniu nie tylko wnętrzarskich trendów, ale często również modowych, wybiera jedną barwę, którą następnie ogłasza swoim kolorem roku. Podczas gdy większość firm, takich jak Dulux czy Graham & Brown, postawiło na kolory bliższe naturze, Backdrop poszedł w całkiem innym kierunku.

Zlokalizowany w Los Angeles producent farb Backdrop na swój Kolor Roku wybrał wpadający nieco w żółć, jaskrawy pomarańcz, który aż razi po oczach! Ten kolor został opracowany przy współpracy z nowojorskim sklepem z meblami i dodatkami do domu, Coming Soon. To ich nie pierwsza kooperacja. Wcześniej stworzyli równie rażące kolory o wdzięcznych nazwach “Pretty Ugly” (mocna, jasna zieleń) czy “Blue is the Cooles Color” (szafir). Założycielka Cooming Soon, Fabiana Fari, stwierdziła, że kolor “Yellow-orange rubberband” jest inspirowany, jak poniekąd wskazuje sama nazwa, zarówno kolorem kaloszy Bottega Veneta, za bagatela 503 dolary, czy… gumką recepturką.

No dobrze, ale o co tutaj chodzi? Backdrop postawił iść pod wiatr. Porzucić trendy, nie zastanawiać się, co jest modne albo co dopiero będzie, ale po prostu wyrazić siebie. Przy okazji firma ma nadzieję, że ich Kolor Roku wywoła dyskusję i debatę. Jak powiedziała współzałożycielka Backdrop, Natalie Ebel: “Kolor to bardzo osobisty wybór. Po co w ogóle wybierać Kolor Roku?”. I chyba trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ każdy z nas ma jakąś swoją ulubioną paletę barw, po którą sięga, czy to w kwestii ubierania się, czy wyposażania wnętrz i niekoniecznie przemaluje swój cały dom zgodnie z najnowszymi trendami.

Czy kolor pomarańczowy może wyglądać dobrze?

Przyznam, że osobiście sama mam złe skojarzenia z tą barwą. Mam wrażenie, że wszystkie odcienie pomarańczy i żółci królowały w latach 90. XX w. w domach rodziny i znajomych. Zatem trudno mi było sobie wyobrazić, że ten kolor może wyglądać dobrze we wnętrzu. Ale… okazuje się, że chyba nie ma takiej barwy, której nie da się tak wkomponować, by nie wyglądała dobrze.

Pomarańczowy we wnętrzach 2
Autor: serwis prasowy marki Annie Sloan

Pomarańcz jest mocnym kolorem, ale jednocześnie mnogość jego odcieni pozwala na stworzenie dosyć przytulnego wnętrza. Wystarczy wybrać jego ciemniejsze odcienie albo po prostu pozwolić, by był “głównym gwoździem programu”, a meble, dodatki i akcesoria uspokajały go i nie pozwalały mu się przytłoczyć.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE