Nastrojowa aranżacja tarasu z ogrodem. ZDJĘCIA + WIDEO

Nastrojowa aranżacja tarasu to zasługa przemyślanej kompozycji. Mały ogród i taras zachwyca: piękne rośliny, altanka i wspaniała bania do kąpieli... Aranżacja tarasu ozdobiona jest przepięknymi dekoracjami. Obejrzyj w galerii: zdjęcia aranżacji tarasu.

aranżacja-tarasu
aranżacja-ogrodu-altana
aranżacja tarasu
aranżacja tarasu
aranżacja tarasu

Taras i ogród są niewielkie, ale pełne uroku. Właścicielka dokłądnie przemyślała aranżację tarasu i jego otoczenia. Obejrzyjcie ładne zdjęcia aranżacji tarasu i ogrodu, które udowadniają że nie trzeba mieć hektarów, by stworzyć miejsce wyjątkowe. Aranżacja tarasu nabiera stylu przez ładne drewniane elementy wykończeniowe, piękne donice, lampiony... Wysmakowane dekoracje tarasu i ogrodu zamieniają każdy zakątek ogrodu w czarodziejski. Białe naczynia, przezroczyste szkło (kielichy La Rochere) stoją wprost na drewnianym stole. Jest tak ładny, ze nie potrzeba obrusa. W trend eko dotyczący aranżacji tarasu wpisują się też terakotowa doniczka, gliniany ptaszek, lampion (Coloseum) i wianek (Tea Time). Produkty do kupienia na Tendom.pl.

Aranżacja ogrodu i tarasu: inspiracje

Katarzyna z Komorowa ma niewielki domek. Od lat urządza go z pasją (jej pasją jest też robienie wianków, które dały początek sklepowi z dodatkami wnętrzarskimi Tendom.pl). Ogród i taras to jej druga wielka miłość. Pieczołowicie wyznaczała miejsca pod swoje „autorskie” nasadzenia, by nowe rośliny ładnie komponowały się z „zasiedziałymi” i je uzupełniały. Wśród zieleni, przy domu, zaaranżowała strefę relaksu ze stołem i ławami, gdzie całą rodziną spędzają ciepłe wieczory. Stół zdobią piękne naczynia i lampiony, przez które sączy się ciepły blask świec. Wyjątkowym miejscem jest także altanka z dębową banią, w której latem domownicy szukają orzeźwienia, a zimą biorą serię gorących kąpieli na zmianę z ochładzającymi spacerami po mrozie i bitwą na śnieżki. – Wybudowanie bani wymagało pewnego samozaparcia i nie było tanie – mówi Kasia. – Ponieważ działka jest na terenie podmokłym, konieczne było wzmocnienie tego miejsca (bania napełniona wodą waży trzy tony, więc mogłaby się zapaść).

Udana aranżacja tarasu: dobre rady

Jeśli chcesz, by aranżacja tarasu była spójna drewniane meble i elementy architektury ogrodowej powinnny mieć zbliżony odcień. Całość będzie wygladać harmonijnie. Efekt eko w aranżacji tarasu uzyskasz, zabezpieczając drewno odpowiednim preparatem, np. Valtti Wood Oil (matowy, półtransparentny olej z możliwością zabarwienia go na odcień wybrany z wzornika kolorów, Tikkurila), przy okazji nadając mu głębszą barwę, ale nie połysk, który jest niepożądany.

Oświetlenie tarasu z ogrodem: modne lampy ogrodowe

Aranżację tarasu z ogrodem dopełni przemyślane oświetlenie ogrodowe. W tym celu idealnie sprawdzą się lampy ogrodowe. Jakie lampy do ogrodu wybrać? Jakie oświetlenie jest w modzie? Sprawdźcie inspiracje w naszym wideo!

 

Ocena: 0
Tekst: Opracowanie: Redakcja Źródło: Moje Mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY