Podczas letnich upałów balkon lub taras to jedyna możliwość na miejski relaks, w zaciszu domowym, w otoczeniu zieleni i kolorów kwiatów. Tym bardziej warto zmienić standardowy obraz balkonów w bloku. Pamiętaj, że Twój balkon zmieni też wygląd szarych, ponurych i mało estetycznych bloków - dlatego pomyśl o ładnej aranżacji balkonu.

Jak stworzyć kobiecą aranżację balkonu?

Balkon w bloku jest dość trudny do aranżacji, ponieważ zazwyczaj jest on mały, w nieciekawym otoczeniu i typową dla bloków balustradą. Zatem, tym bardziej musimy wnieść dużo kobiecych elementów. Kobieca aranżacja balkonu już na samą myśl podsuwa pomysł bogactwa kwiatów, wikliny, ciepłych kolorów: bieli i pasteli. Pamiętajmy, że aranżacja małego balkonu wymaga dyscypliny, w przeciwnym razie może powstać chaos.

Bogactwo kwiatów i zieleni w aranżacji balkonu w bloku

Kiedy marzymy o zielonym zakątku, a przyszło nam mieszkać w bloku, idealnym rozwiązaniem jest aranżacja balkonu z pięknymi kwiatami. Rośliny doniczkowe i pnącza w nowoczesnej, prostej kompozycji, z zastosowaniem pięknych donic i innych szczegółów, do tego wygodne i funkcjonalne meble stworzą na balkonie oazę spokoju, w której można odpoczywać z wielką przyjemnością

Klasyczne pelargonie, aksamitki lub inne drobne kwiatki wyglądają dostojnie w balkonowych skrzynkach. Wystarczy połączyć ciekawe barwy i efekt mamy niezwykle plastyczny. To odmiany, które kwitną od czerwca do pierwszych przymrozków, nie wymagają szczególnej pielęgnacji, wystarczy je podlać. Pamiętajmy, że zastosowanie i łączenie ciekawych kolorów kwiatów, może uczynić cuda. Zakryć na balkonie, to co szare i nieciekawe.

Dodatki potrzebne do konieczne aranżacji balkonu w bloku

Wybierając doniczki do kwiatów na mały balkon w bloku zdecyduj się na jednolity styl, powinien łączyć je kolor lub wzór. W ten sposób aranżacja balkonu będzie spójna. Jeśli wybieramy meble na balkon, podpórki na kwiaty, stołki – można te wszystkie elementy pomalować np. na biało, żółto lub niebiesko, dzięki temu mały balkon będzie miał swój niepowtarzalny styl. Zawsze warto też wybierać doniczki czy skrzynki wieszane na balustradzie małego balkonu, takie rozwiązanie nie zabiera cennej przestrzeni, a jest bardzo dekoracyjne.

Aby osłonić balkon przed wzrokiem sąsiadów przechodniów można wybrać ratanową osłonę na balkon W kobiecym wydaniu balkon powinien być szczególnie przytulny, warto zatem posadzkę przykryć częściowo sztuczną trawą, a częściowo  drewnianym podestem.